V Belgii těsně vyhrál Leclerc, Verstappen havaroval

První závod po letní přestávce vyhrál Charles Leclerc, druhý skončil Lewis Hamilton a na třetím místě se umístil Valtteri Bottas. Max Verstappen vypadl v prvním kole po kolizi s Kimim Räikkönenem.

Závod ovlivnila smrtelná nehoda Anthoina Huberta, která se stala během sobotního závodu Formule 2. K vidění byly nálepky „Racing for Anthoine“ na monopostech jednotlivých týmů a proběhla minuta ticha na jeho počest.

Teplota vzduchu byla okolo 17°C a teplota tratě 27°C.

Počet sad pneumatik, které měli jezdci k dispozici pro samostatný závod.

Start se povedl Leclercovi, který si udržel první místo. Sebastian Vettel se propadl za oba jezdce Mercedesu, nicméně se dokázal vrátit na druhé místo. Naopak po zhasnutí červených světel zůstal stát na startovní rovince Carlos Sainz.

Max Verstappen kolidoval v první zatáčce s Kimim Räikkönenem a následně havaroval v zatáčce číslo 4. Na trať byl povolán safety car.

Na konci třetího kola měl původně zajet do boxů safety car, ale Carlos Sainz odstavil svůj vůz a safety car zůstal o jedno kolo déle na trati.

Závod byl obnoven v pátém kole a Sebastian Vettel probrzdil v první zatáčce, ale jezdci Mercedesu nedokázali chybu německého pilota využít.

Pořadí v 6. kole: Leclerc, Vettel, Hamilton, Bottas, Norris, Grosjean.

V 9. kole Charles Leclerc probrzdil do zatáčky číslo 7, nicméně si vedení udržel.

V 10. kole se pořadí na prvních šesti místech nezměnilo. Lewis Hamilton se držel do jedné sekundy za Sebastianem Vettelem. Brit hlásil, že se Němec trápí.

Ve 12. kole předjel Gasly Magnussena a francouzský pilot se posunul na osmou pozici. Kevin Magnussen se evidentně trápil.

Na začátku 16. kola zajel ke svým mechanikům Sebastian Vettel, nasadil středně tvrdé pneumatiky, vrátil se na pátou pozici. Mercedes nechal své jezdce na trati.

V 18. kole Hamilton hlásil, že pneumatiky jsou stále OK. Sebastian Vettel se mezitím dostal na čtvrté místo.

V 19. kole povstali fanoušci a tleskali na počest zemřelého Anthoina Huberta. Francouz jezdil s číslem devatenáct.

Ve 20. kole bylo pořadí: Leclerc, Hamilton, Bottas, Vettel, Kvjat a Norris.

Na konci 21. kola zajel do boxů Charles Leclerc, dostal středně tvrdé pneumatiky a vrátil se na čtvrté místo. Sebastian Vettel se díky undercutu dostal před svého týmového kolegu. Na prvních dvou místech byli jezdci Mercedesu.

O kolo později zastavil u svých mechaniků Lewis Hamilton, nasadil středně tvrdé pneumatiky a vrátil se na čtvrté místo za jezdce Ferrari.

Na konci 23. kola zastavil v boxech Valtteri Bottas, nasadil stejné pneumatiky jako jeho týmový kolega a vrátil se na trať na čtvrté pozici. Vedení se ujal Sebastian Vettel.

Pořadí po zastávkách v boxech: Vettel, Leclerc, Hamilton, Bottas, Norris a Kvjat.

Sebastian Vettel dostal rádiem příkaz, aby pustil Charlese Leclerca před sebe, Němec poslech a ve 27. kole pustil svého týmového kolegu do vedení.

Sebastian Vettel se následně dotazoval, jestli pojede ještě jednou do boxů. Dostal od svého inženýra zápornou odpověď. Němec se obával o své pneumatiky.

Pořadí ve 30. kole: Leclerc, Vettel, Hamilton, Bottas, Norris, Pérez.

Lewis Hamilton tlačil na Sebastiana Vettela.

Na konci 31. kola zkusil zaútočit Brit na Vettela, nicméně Němec se prozatím ubránil. Na rovince Kemmel straight Hamilton předjel Sebastiana Vettela.

Sebastian Vettel se trápil a dotáhl se na něj i Valtteri Bottas. Němec zajel na konci 33. kola do boxů, nasadil použité měkké pneumatiky, vrátil se na čtvrté místo.

Deset kol před koncem závodu vypadalo pořadí: Leclerc, Hamilton, Bottas, Vettel, Norris, Pérez.

V Maďarsku byli ještě týmoví kolegové – Albon předjel Kvjata v boji o sedmé místo.

Pět kol do konce ztrácel druhý Lewis Hamilton na Charlese Leclerca 5 sekund. V předposledním kole byl rozdíl 2 sekundy.

V posledním kole havaroval Antonio Giovinazzi. Byly vyvěšeny žluté vlajky. Lando Norris odstavil svůj monopost na hlavní rovince.

Vítězem se stal poprvé ve své kariéře Charles Leclerc. Druhý skončil Lewis Hamilton a na třetím místě se umístil Valtteri Bottas.

Max Verstappen vypadl v prvním kole po kolizi s Kimim Räikkönenem.

Na čtvrtém místě skončil Sebastian Vettel. Svůj premiérový debut za Red Bull Alexander Albon ozdobil pátým místem. Šestý dojel Sergio Pérez. Sedmou pozici vybojoval Daniil Kvjat. Na osmém místě se umístil Nico Hülkenberg.

První desítku uzavřeli Pierre Gasly a Lance Stroll. Jezdcem dne se stal Lando Norris.