V Bahrajnu dominoval Red Bull a potvrdil mistrovskou formu

První závod nové sezóny ovládl Max Verstappen, druhý se umístil Sergio Pérez a na třetím místě skončil Fernando Alonso. Katastrofický vstup do letošní sezóny měl McLaren a Charles Leclerc doplatil na spolehlivost svého Ferrari. Red Bull potvrdil dominantním způsobem svoji mistrovskou formu.

Start se podařil Ferrari Charlese Leclerca, který se dokázal dostat na druhou pozici před Sergia Péreze. První místo si pohlídal Max Verstappen. Zároveň měli velké štěstí jezdci Aston Martinu, protože Lance Stroll trefil do zatáčky týmového kolegu Fernanda Alonsa – nicméně oba pokračovali v závodě.

První zástávky v boxech odstartoval Pierre Gasly v 10. kole. Mezitím Fernando Alonso vytvářel tlak na jezdce Mercedesu, což se mu vyplatilo ve 13. kole, kdy zajel do boxů Lewis Hamilton a zároveň se dostal před George Russella pátou pozici.

Ve 14. kole absolvovalo Ferrari dvojitou zastávku v boxech, oba piloti nasadili bílou sadu pneumatik. Oscar Piastri měl problém s převodovkou a odstoupil ze závodu. O kolo později byl v boxech vedoucí Max Verstappen, který obul červenou sadu pneumatik. U svých mechaniklů byl taky Fernando Alonso.

Esteban Ocon dostal 5sekundovou penalizaci za špatné postavení na startu, která se následně přeměnila na dalších 10 sekund, protože Alpine provedl špatný pitstop s trestem. Až na konci 17. kola zamířil do boxů Sergio Pérez a obul červenou sadu pneumatik.

V 26. kole zaútočil Sergio Pérez na druhého Charlese Leclerca, což se Mexičanovi povedlo a Red Bull na prvním a druhém místě. Esteban Ocon bude chtít na Bahrajn velmi rychle zapomenout, dostal třetí penalizaci, tentokrát za překročení rychlosti v boxech.

Druhá várka pitstopů přišla kolem 30. kola, Lewis Hamilton musel do boxů dříve kvůli hrozbě undercutu Fernanda Alonsa.

Ve 32. kole zamířili k mechanikům Carlos Sainz a George Russell, oba obuli bílé pneumatiky. Aston Martin v závodním tempu je rychlejší než Mercedes. Ve 34. kole byl v boxech Charles Leclerc, opět bílé pneumatiky, o kolo později na to reagoval Red Bull a v boxech se ukázal Sergio Pérez, který obul bílou sadu pneumatik. Až ve 34. kole reagoval Max Verstappen, kdy zajel do boxů pro nejtvrdší sadu pneumatik a vrátil se s pohodlným náskokem na první místo.

Ve 37. kole proběhl souboj o páté místo mezi Lewisem Hamiltonem a Fernandem Alonsem, Brit prozatím dokázal Španělovi odolat. O kolo později dvojnásobný mistr světa byl již před pilotem Mercedesu.

Charles Leclerc odstoupil ze závodu ve 41. kole! Monačan ohlásil, že ztratil výkon. Aktivován virtuální safety car. O kolo později byl závod restartován.

Ve 43. kole odstoupil Esteban Ocon ze závodu. Ve 45. kole se Fernando Alonso dostal před Carlose Sainze na třetí místo!

Vítězem prvního závodu sezóny 2023 sestal Max Verstappen.