Úvodní trénink sezóny v Melbourne pro Hamiltona, Albon boural

Úvodní trénink sezóny v Melbourne pro Hamiltona, Albon boural

Sezóna byla oficiálně zahájena prvním volným tréninkem, ve kterém byl nejrychlejší Hamilton s piloty Ferrari za zády. Beznadějně nejpomalejší byl podle očekávání Williams.

Již v úvodním tréninku sezóny 2019 v australském Melbourne zavlály červené vlajky a jízdy byly přerušeny kvůli nehodě nováčka u Toro Rosso, Alexandera Albona. Brit ztratil ve druhé zatáčce kontrolu nad svým vozem, zapíchl jej do bariéry a urazil na STR14 přední křídlo.

Zatímco jeho krajan, pilot Mercedesu, Lewis Hamilton byl nejrychlejším mužem na dráze po zajetí kola v hodnotě 1:23.599. Ovšem druhý Sebastian Vettel mu byl těsně v patách, když byl pomalejší o pouhé 38 tisíciny a třetí Charles Leclerc na svého kolegu z Německa ztratil 36 tisícin.

Sauber pilotovaný Kimim Räikkönenem byl nejrychlejším monopostem ze zbytku pole. Druhý konec tabulky zaujal podle očekávání Williams, který byl beznadějně nejpomalejší. Předposlední místo patří Robertu Kubicovi. Polákovo manko na prvního Hamiltona čítá přes čtyři vteřiny, Russellovo dokonce 5.141s.

Solidní výkon předvedl navrátilec Daniil Kvjat v Toro Rosso, který skončil na sedmém místě před Red Bullem Pierre Gaslyho.

Druhý trénink na Albert Parku začne v 6:00.

 

 

Sdílejte na:
Zavřít