Úvodní trénink na jubilejní 1000. GP pro Vettela

Úvodní trénink na jubilejní 1000. GP pro Vettela

V prvních tréninkových na GP Číny byl nejrychlejší Vettel na střední specifikaci penuamtik. Kubica stále bojuje se svým vozem. Giovinazzi bez času.

Čelo výsledkové listiny na Velkou cenu Bahrajnu zaujal Sebastian Vettel na Ferrari, který celý trénink na okruhu v Šanghaji odjel na žlutě označených gumách. Němec zaznamenal čas v hodnotě 1:33.911. Jeho týmový kolega Charles Leclerc skončil na třetím místě, jenž rovněž jezdil pouze na střední sadě pneumatik.

Mezi jezdce italské stáje se vměstnal Lewis Hamilton se ztrátou dvou desetin na prvního Vettela, který měl obuté nejměkčí gumy. Valtteri Bottas až pátý nejrychlejší.

Z dua Red Bullu opět výrazně rychlejší čtvrtý Max Verstappen, zatímco Piere Gasly byl ve druhém RB15 o vteřinu pomalejší.

Renault po dvojitém odstoupení v Bahrajnu vstoupil do víkendu v zemi zapadajícího slunce poměrně slušně, když se Daniel Ricciardo umístil na solidním šestém místě. Byť skončil Nico Hülkenberg až na dvanáctém místě, dělily je pouhé tři desetiny.

Za sedmým Gaslym se zařadil Daniil Kvyat, Lance Stroll a nejlepší desítku uzavřel Romain Grosjean.

Kvůli technickým problémům odjel Antonio Giovinazzi pouze dvě instalační kola a jako jediný zůstal bez měřeného kola.

Williams se nadále trápí. Osmnáctý Robert Kubica si stěžoval na extrémní přetáčivost FW42, na čelo ztratil téměř čtyři sekundy.

Sdílejte na:
Zavřít