Jak Formule 1 oslavila 1000. závod na sociálních sítích

Jak Formule 1 oslavila 1000. závod na sociálních sítích

V Číně se odjel tisící závod Formule 1. Královna motorsportu k tomuto výročí zveřejnila několik zajímavých videí na sociálních sítích.

Začneme u týmu, který je ve Formuli 1 nejdéle. Ferrari se účastní závodů Formule 1 od jejího druhého závodu. Na tisící závod vzpomínají v přiloženém videu. Ve videu lze vidět nejlepší jezdce Ferrari jako Nikiho Laudu, Gillese Villeneuva, Michaela Schumachera nebo Kimiho Räikkönena.

We’ve been part of the F1 family since race 2 in 1950. #essereFerrari means also competing at the very top level. We’re glad to be celebrating #Race1000 in China ❤️#ChineseGP

Zveřejnil(a) Scuderia Ferrari dne Sobota 13. dubna 2019

 

Před závodem jste mohli vidět i speciální úvodní scénu.

Další video, které je pojmenované jako 10 rekordů, které asi nebudou překonány. Dozvíme se, že Sebastian Vettel drží „rekord“ za nejrychleji získanou penalizaci v kariéře ve Formuli 1. Stačilo mu na to „pouhých“ 6 sekund. Dalším zajímavým rekordem je vítězství Jensona Buttona, který vyhrál závod Kanady v roce 2011 a absolvoval 6 zastávek v boxech. Michael Schumacher drží množství rekordů, ale tento rekord může být velice těžko překonatelný v dnešní době. Němec v sezóně 2002 dokončil každý závod na stupních vítězů (jelo se 17 závodů). Na video se můžete podívat zde.

Následně královna motorsportu vydala sestřih toho nejzajímavějšího, co se ve Formuli 1 stalo. Silverstone 1950 byl první závod Formule 1. Vítězem se stal Giuseppe Farina, který později vyhrál i mistrovský titul pro sezónu 1950. Následně se dozvíme, jaké události se v průběhu letech odehrály a jak se změnily vozy v průběhu let. Video lze shlédnout zde.

Deset jezdců, kteří mají nejvyšší procentuální šanci na vítězství. Nejúspěšnějším jezdcem všech dob je Juan Manuel Fangio, který odstartoval do 51 závodů a z nich vyhrál 24. Jeho úspěšnost  je neuvěřitelných 47,06%. Na video se můžete podívat zde.

Předposlední video, které Formule 1 k příležitosti tisícího závodu vypustila na sociální sítě, je deset nejúspěšnějších týmů. Tady asi nebude překvapením, že Ferrari dominuje prvnímu místu. Video lze shlédnout zde.

Posledním velmi zajímavým videem je rozhovor s Murrayem Walkerem. Tento britský komentátor je velice známý v anglickým mluvících zemích a jeho hlas doprovázel množství legendárních závodů. Rozhovor si můžete poslechnout zde.

Sdílejte na:
Zavřít