Upgrady by měly přinést lepší výsledky, zní z Williamsu

Upgrady by měly přinést lepší výsledky, zní z Williamsu

Historicky druhý nejúspěšnější tým Williams má v plánu přivézt na závodní okruhy velká vylepšení a doufá, že přinesou výrazné zlepšení formy. Není určen přesný závodní víkend, tým z Grove plánuje vylepšení nasazovat v průběhu následujících závodů.

Williams nezahájil letošní sezónu nejlépe. Po loňském historicky největším neúspěchu se jim nepodařilo připravit monopost pro první dva dny předsezónních testů. Kromě toho není vůz FW42 vůbec stabilní a postrádá jak kvalifikační, tak závodní rychlost.

Jezdci Williamsu, George Russell a Robert Kubica, byli zatím nejpomalejšími závodníky během každé z dosavadních Grand Prix. Ve Španělsku však došlo k viditelnému zlepšení poté, co Russell ztratil na osmnáctého Giovinazziho pouze 4 desetiny sekundy.

„Vidíme světlo na konci tunelu,“ oznámila v Monaku šéfka týmu Claire Williamsová. „Zdá se to být zdlouhavé, všichni ale víme, že to chvíli trvá, než dosáhneme kýžených výsledků.“

„Určitě v továrně odvádíme dobrou práci, kterou zatím lidé nejsou schopni zpozorovat.“

„Tým aerodynamiků si v tunelu vede dobře, máme v plánu postupně přivážet na jednotlivé Grand Prix vylepšení, od kterých očekáváme výrazné zlepšení výkonnosti. Rozhodně máme dobře nakročeno,“ doplnila dcera zakladatele týmu Franka Williamse.

Zlepšení je bezpochyby vidět i na časech jednotlivých časů z letošních kvalifikací. V Austrálii ztratil George Russell na Carlose Sainze skoro 1,3 sekundy. Ve Španělsku byla ztráta 0,4 sekundy, v Monaku sice o něco vyšší (Russellovi na Lance Strolla z Racing Pointu chybělo 6 desetin sekundy), je ale vidět výkonnostní vzestup týmu.

Mnozí tvrdí, že je zbytečné vyvíjet letošní vůz a že by nebylo od věci přesměrovat všechnu pozornost na monopost pro sezónu 2020. Claire Williamsová tento názor nesdílí.

„Ve Williamsu nikdy nic neodepisujeme. Nikdy jsme to nedělali a nikdy to dělat nebudeme, nehledě na naše výsledky,“ reagovala Williamsová na otázku, zda by nebylo lepší skončit s vývojem letošního FW42.

„Nehodláme sezónu odepsat jen kvůli tomu, že se nám nedaří. Na ročníky 2019 a 2020 se díváme jako na jeden celek.“

„Je to pouze evoluce a vývoj a my se musíme snažit každý závod zlepšovat. Zatím se nám to daří, postupně mažeme ztrátu na devátý nejrychlejší tým, musíme se o to snažit v každém jednotlivém závodě letošní sezóny,“ zakončila Williamsová.

 

Sdílejte na:
Zavřít