Uniklé pódium v Las Vegas shrnuje podle Wolffa sezónu týmu

Uniklé pódium v Las Vegas shrnuje podle Wolffa sezónu týmu

Šéf týmu Mercedesu Toto Wolff věří, že vývoj nedělního závodu v Las Vegas shrnuje jejich sezónu celého týmu. Zároveň zmínil, že mu tolik nezáleží na tom, jestli jeho tým získá druhou nebo třetí pozici v poháru konstruktérů.

Lewis Hamilton startoval z 10. pozice, a již ze začátku závodu ztratil několik míst, když Carlos Sainz ztratil grip a srazil se s jezdcem Stříbrných šípů. Britský pilot se poté snažil dostat na přední příčky, ve 14. kole ale došlo ke kontaktu mezi ním a Oscarem Piastrim, kvůli kterému skončil sedmý. 

Mezitím dostal George Russell pěti sekundovou penalizaci za kontakt s Maxem Verstappenem, ve stejné zatáčce, která byla osudná i jeho týmovému kolegovi. Kvůli tomu ztratil čtyři místa a klesl na osmou příčku. 

Toto Wolff zmínil, že měl jeho tým dobré tempo, aby bojoval o pódium. Oba jezdce ale zbrzdila série incidentů, kvůli kterým se umístili na konci první desítky. „Lewis byl dvakrát sražen a George udělal chybu. Tento závod shrnul celou naši sezónu. Rychlý vůz, který může bojovat o stupně vítězů. Lewis zajížděl časy Charlese (Leclerca, pozn. redakce). Ale potom byl součástí dvou nehod a potom se stal incident George a Maxe (Verstappena, pozn. redakce), takže jsme nemohli vyhrát, ani být vepředu.”

Zlomový okamžik v závodě přišel podle Hamiltona v momentě, kdy objevil poškození svého monopostu až když projel kolem vjezdu do boxové uličky. „Cítil jsem se skvěle, pneumatiky byly taky výborné, měl jsem dobré tempo. Pak jsem najel do Piastriho, vlastně ani nevím co se pořádně stalo, ale byl jsem sražen zezadu, myslím, že to byl závodní incident,” uvedl sedminásobný mistr světa. 

Slyšel jsem zadunění, poškození jsem neměl hned, takže jsem přidal a v momentě, kdy jsem byl vedle vjezdu do boxové uličky jsem cítil, jak se pohybuje zadní část vozu. Říkal jsem si, že je moc pozdě na to abych jel do boxu, takže jsem musel udělat další pomalé kolo a tím jsem celkově ztratil asi 40 sekund. Jsem velmi vděčný, že jsem se mohl do závodu vrátit a omlouvám se celému týmu za včerejší špatnou kvalifikaci. Náš vůz má silné stránky, ale občas je velmi těžké dostat z něj dobrý výkon.”

Leclerc ukončil závod na druhé pozici, a Sainz se dostal na šestou příčku, díky čemuž získalo Ferrari o 16 bodů více než Mercedes. Náskok Stříbrných šípů činí před posledním závodem v Abú Zabí pouze čtyři body. Wolff uvedl, že je pro jeho tým není umístění na druhém nebo třetím místě natolik důležité. „Myslím, že tam jedeme skoro se stejným počtem bodů. S řádným ředitelem závodu by to mělo být v pořádku,” poznamenal Wolff v souvislosti s Hamiltonovou porážkou z roku 2021, která je dodnes sporná. 

Pojďme tedy závodit. Všechno záleží na posledním víkendu. Jsou velmi rychlí a odvedli dobrou práci. Dnes jsme mohli být na stejné úrovni. Ale výsledek ukazuje něco jiného. Pojďme závodit. Abych byl upřímný, je dobré být druhý v poháru konstruktérů. Ale ať už je to druhá, nebo třetí pozice, není to pro mě takový… nijak zvlášť mě to nepotěší,” řekl šéf Mercedesu. 

Sdílejte na:
Zavřít