Týmy chtějí úpravu penalizací, řekl Christian Horner

Týmy chtějí úpravu penalizací, řekl Christian Horner

Týmy Formule 1 chtějí omezit penalizace, které by jezdec mohl dostat v pátečních volných trénincích.

Francouzský pilot Red Bullu Pierre Gasly musel startovat do závodu v Ázerbájdžánu z boxové uličky díky tomu, že minul kontrolní stanoviště komisařů na vážení auta ve volném pátečním tréninku a byl dodatečně potrestán.

Šéf Red Bullu Christian Horner uvedl, že týmy chtějí přehodnocení penalizací.

„Myslím, že všechny týmy se na schůzi s Rossem Brawnem shodly, že penalizace, které jsou uděleny v pátečních volných trénincích a mají vliv celý víkend, potřebují být trochu upraveny. Penalizace (pro Pierra Gaslyho – pozn.red) byla až příliš přísná pro prohřešek, který se stal. Pokud by měl padesát kilo podváhu, penalizace by byla stejná (start z boxů – pozn.red),“ řekl Christian Horner.

 

 

Penalizace za tento typ prohřešku byla udělena po třech letech. Pravidlo hovoří, že tým mohl zabránit penalizaci, pokud by ihned po zastavení mechanici vůz odtlačili zpátky na vážení. Horner uvedl, že tým prováděl nácvik double pit stopu a Gasly si nevšimnul tabule, kde svítilo jeho číslo.

„Samozřejmě pilot je ten, který vidí tabuli. Obvykle je tam i číslo. Ale my jsme se soustředili na double pit stop. Bylo mu řečenu, aby si zkusil v závodní rychlosti nájezd do boxů, který je zde trošku jiný, měl přetáčivost na začátku nájezdu a minul světla. Tým se soustředil na první zastávku ze dvou, protože se nacvičovala dvojitá zastávka v boxech. Takže to byla taky jedna z věcí,“ dodal Christian Horner.

Sdílejte na:
Zavřít