Týmy chtějí, aby se v Barceloně i nadále testovalo

Týmy chtějí, aby se v Barceloně i nadále testovalo

Pokud vypadne z kalendáře závod ve Španělsku, týmy by preferovaly, aby se předsezónní testy konaly i nadále v Barceloně.

Pořadatelé GP Španělska nemají prozatím smlouvu s Formulí 1 na příští rok. Prezident okruhu Catalunya potvrdil RaceFans, že je devadesátiprocentní šance na konání závodu i v sezóně 2020. Ale šéf Pirelli Mario Isola si není tak jistý.

„Ztratíme závod v Barceloně. Samozřejmě je to škoda, ale bylo učiněno takové rozhodnutí. Ztratíme dobrá referenční data z tohoto okruhu. Jsou zde rychlé a pomalé zatáčky, trakce, brzdění – vlastně od všeho trochu. A z tohoto důvodu chtějí týmy testovat v Barceloně. Samozřejmě během února a března může být problém s počasím, ale týmy tam chtějí, protože získají hodně dat a můžou udělat spoustu porovnání,“ řekl Mario Isola.

Paul Hembery řekl, že další možnosti mají nevýhody ve srovnání se Španělskem.

Pokud se budeme bavit pouze o pneumatikách, ideálně bychom testovali na okruhu, kde budou podobné podmínky jako při závodě. Je to čistě z důvodu lepšího porovnání. Například okruh Paul Ricard nebo Jerez – byly tady nějaké diskuze o Jerezu. Je to dobrá trať, v dnešní době navíc s novým asfaltem, který je méně agresivnější (k pneumatikám – pozn. red.) než v minulosti. Ale nemáme žádná referenční data ze závodění. Takže můžeme sesbírat užitečná data, ale to není stejné jako na okruhu, kde se rovněž koná závod,“ uvedl Paul Hembery.

Šéf Red Bullu Christian Horner řekl, že by byla škoda, pokud by se nezávodilo v Barceloně.

„Ale určitě bychom měli pokračovat v testování na trati v Barceloně. Je to okruh situovaný v Evropě, je dostatečně daleko na jihu, aby bylo rozumné počasí. Zároveň je efektivní pro týmy z pohledu financí testovat v Barceloně. Je to dobrá trať. Kombinace rychlých, středních a pomalých zatáček. Takže by byla škoda, pokud by se to alespoň nevyužilo na testování,“ dodal Christian Horner.

Sdílejte na:
Zavřít