Toto Wolff přiznal, kdy byl Mercedes na dně během sezóny

Toto Wolff přiznal, kdy byl Mercedes na dně během sezóny

Rakouský šéf Stříbrných šípů přiznal, že dominance Maxe Verstappena během VC Brazílie byla nejhorším momentem pro britský tým. Mercedes totiž na okruhu Interlagos v roce 2022 zvítězil, ale o rok později se vyloženě trápil.

Loňské vítězství George Russella v Brazílii je prozatím posledním případem, kdy jezdec Stříbrných šípů proťal šachovnicovou vlajku jako první. Jeho týmový kolega Lewis Hamilton skončil druhý. Zároveň si Mercedes odvezl i první místo ve sprintu.

Naopak letošní závodní víkend na okruhu Interlagos byl pro Mercedes noční můrou, protože George Russell zaznamenal DNF, zatímco sedminásobný mistr světa dojel až na osmém místě. Mezitím Max Verstappen ovládl jak sprint, tak nedělní závod.

Když se Toto Wolff zamyslel nad letošní sezónou, označil závodní víkend v Brazílii za nejhorší moment roku 2023.

„Je to těžké, protože tam bylo tolik momentů, kdy jsme měli velká očekávání a ty nějak nepřišly, jak jsme očekávali. Myslím, že možná Brazílie byla nejhorším momentem sezóny, protože pro nás to byl dobrý závod v roce 2022. Dominovali jsme celý víkend, sprintu pak i závodu, a v roce 2023 tomu bylo přesně naopak. Takže to možná byl špatný moment,“ řekl Rakušan.

Naopak šéf Mercedesu prohlásil, že zajištění druhého místa v Poháru konstruktérů považuje za vrchol sezóny, protože dokázali porazit Ferrari o pouhé tři body.

„Dobrým momentem byl nedělní noc v Abú Zabí. Nikdy jsem nevěnoval velkou pozornost druhému nebo třetímu místu, chceme být první. Ale když se pak povedlo získat druhé místo a dokázali jsme to vydřít, tak to bylo pro tým emočně i morálně důležité. To byl dobrý moment,“ dodal Toto Wolff.

Sdílejte na:
Zavřít