Toto Wolff doufal v lepší výsledky Mercedesu v kvalifikaci

Toto Wolff doufal v lepší výsledky Mercedesu v kvalifikaci

Šéf Mercedesu Toto Wolff uvedl, že v Bahrajnu doufali ve víc než ve třetí místo na startovním roštu. Závod by měl ale dopadnout lépe, protože nastavení vozu W15 bylo přizpůsobeno sobotnímu závodu.

Kvalifikace na úvodní Velkou cenu Bahrajnu sezóny 2024 přinesla odpovědi na předsezónní spekulace ohledně pořadí týmů. Pole position vybojoval úřadující trojnásobný mistr světa Max Verstappen z Red Bullu před Charlesem Leclercem z Ferrari. Třetí nejrychlejší čas zajel George Russell, což je výsledek, který se na první pohled jeví pozitivně, ale nedosáhl toho, v co šéf Mercedesu Toto Wolff před kvalifikací doufal.

Přestože kvalifikace Wolffa příliš neoslnila a Lewis Hamilton odstartuje až z 9. místa, Rakušan je optimistický, pokud jde o závodní tempo Mercedesu, a vysvětlil, že stáj obětovala tempo na jedno kolo s ohledem na tento cíl.

Wolff pro Sky F1 uvedl: „Třetí místo je v pořádku. Nicméně jsme si mysleli, že máme trochu větší tempo, na pole position nám chyběly tři desetiny. Včera to vypadalo lépe, ale pro zítřejší závod jsme vůz postavili do dobré pozice, alespoň v to doufáme. Mezi třetím a sedmým místem jsou těsné rozestupy, takže jsem doufal v lepší výsledek. Myslím, že změny v nastavení, které jsme udělali, přispěly k tomu, že jsme dnes podali slabší výkon. Na začátku kvalifikace jsme si říkali, že jsme možná ubrali moc výkonu a obětovali kvalifikaci pro zítřejší závod, ale pak jsme to nakonec s Georgem (Russellem – pozn. red.) docela dobře zvládli. Zítra by to mělo být lepší, ale stále se s tímto vozem seznamujeme.“

Hamilton byl ve čtvrtek v dobré náladě poté, co vyhrál druhý trénink, ale v kvalifikaci nedokázal udržet tempo a zítra ho čeká odpoledne plné předjíždění, pokud chce společně s Russellem usilovat o umístění na stupních vítězů.

Wolff byl dotázán, zda existuje určitý důvod, proč Hamilton obsadil na startovním roštu Velké ceny Bahrajnu pouze deváté místo, ale zdůraznil, že jde jednoduše o drobné rozdíly. Hamilton je šest míst za Russellem poté, co zajel o dvě desetiny pomalejší kolo.

Sdílejte na:
Zavřít