Tost: Cunoda bude ‚připraven‘ pro Red Bull v roce 2025

Tost: Cunoda bude ‚připraven‘ pro Red Bull v roce 2025

Šéf italského týmu AlphaTauri, Franz Tost, věří, že Júki Cunoda je na správné cestě stát se pilotem stáje Red Bull v roce 2025. Cunoda závodí pro „juniorku“ Red Bullu už třetí sezónu, kdy by mohl přijít jeho čas dostat se do „áčkového“ týmu?

Po těžké nováčkovské sezóně 2021, se Cunoda v loni mnohem více výkonnostně přiblížil ke svému týmovému kolegovi, Pierrovi Gaslymu, i přesto, že ani jeden příliš bodů nezískal.

V letošní sezóně je na Cunodu vyvinut větší tlak ze strany nového týmového kolegy – Nycka de Vriese.

Japonec  porazil de Vriese ve všech třech podnicích a na poslední chaotické VC Austrálie získal pro tým i první body sezóny.

Svým pokrokem udělal velký dojem na Franze Tosta, který věří, že by za pár let mohl v Red Bullu vystřídat Sergia Péreze.

„Júki zatím odjel dva extrémně silné závody,“ řekl Tost před VC Austrálie.

„Jsem s ním velmi spojený. Není to jeho chyba, že ještě nejsme konkurenceschopní.“

„Jak vím, tak Sergio Pérez má stále smlouvu i na příští rok. Vše, co můžu říct je, že Júki je na správné cestě a zlepšil se ve všech ohledech.“

„Ale myslím si, že by měl ještě závodit v AlphaTauri v roce 2024. V sezóně 2025, si myslím, že bude konečně připravený na Red Bull.“

Dvojnásobný mistr světa, Max Verstappen, má s Red Bullem dlouhodobou smlouvu, která vyprší až po roce 2028. Zatímco Pérezova smlouva končí na konci roku 2024.

Tostova předpověď tedy navazuje na dobu, kdy by se mělo v Red Bullu uvolnit místo.

Šéf AlphaTauri již před začátkem sezóny prohlásil, že Cunodova třetí sezóna v F1 bude klíčová pro jeho budoucnost v tomto sportu.

Sdílejte na:
Zavřít