Tempo letošního Ferrari je nad očekávání, říká Binotto

Tempo letošního Ferrari je nad očekávání, říká Binotto

Šéf italské stáje se vzpínajícím se koněm ve znaku Mattia Binotto přiznal, že tempo Ferrari na začátku letošní sezóny předčilo jeho očekávání. Tým sídlící v Maranellu vyhrál dva ze tří úvodních závodů – Charles Leclerc vede šampionát jezdců o 34 bodů.

Navíc Ferrari vede i šampionát konstruktérů o 39 bodů před druhým Mercedesem. Italský tým měl velmi dobré předsezónní testy, kde se zdálo, že mají velmi silný monopost. Tyto domněnky se potvrdily v Bahrajnu, kde Charles Leclerc zvítězil.

Ale i přesto Mattia Binotto říká, že jeho tým věděl o konkurenceschopnosti vozu F1-75, neočekávali, že začnou sezónu až takhle silně.

„Ano, jsme rozhodně překvapeni. Myslím, že jsme tvrdě pracovali a dali velkou prioritu do auta pro rok 2022. Věděl jsem, že tým je skvělý a sami jsme se zlepšili oproti minulým sezónám a doufali jsme, že budeme mít na začátku sezóny konkurenceschopné auto.“

„Když jsme přijeli na předsezónní testy, věděli jsme, že máme konkurenceschopné auto, ale určitě jsem nečekal tak dobrý start do sezóny, myslím, že by bylo nefér si to myslet.“

„Pořád věřím, že rozdíl mezi námi a ostatními může být velmi malý. Bude to určitě velký boj v dalších závodech,“ šéf Ferrari.

Přestože Charles Leclerc měl v prvních třech závodech náskok na svého týmového kolegovu Carlose Sainze, Mattia Binotto tvrdí, že letos mohou bojovat oba.

Určitě, jsou to jen tři závody, které se uskutečnily. Zbývá ještě 20 závodů, doufejme, že 19 nebo 20, takže šampionát je ještě hodně dlouhý. Jezdci mají volnost ohledně boje a my se na to opravdu těšíme,“ dodal Mattia Binotto.

Ferrari naposledy ovládlo šampionát konstruktérů v roce 2008.

Sdílejte na:
Zavřít