Ted Kravitz promluvil o možné budoucnosti Adriana Neweyho

Ted Kravitz promluvil o možné budoucnosti Adriana Neweyho

Ted Kravitz se pro Sky F1 vyjádřil o možné budoucnosti legendární postavy formule 1 Adriana Neweyho, který letos oznámil, že příští rok ukončí spolupráci s Red Bullem.

Hlavní inženýr a konstruktér Red Bullu Adrian Newey po téměř dvou desetiletích působení ve stáji z Milton Keynes odejde z týmu v prvním kvartálu v roce 2025. Newey od svého příchodu do Red Bullu v roce 2006 navrhl stroje, s nimiž tým získal sedm mistrovských titulů v Poháru jezdců se Sebastianem Vettelem a Maxem Verstappenem a osm titulů v Poháru konstruktérů.

Newey během své neuvěřitelné kariéry, která trvá již více než 40 let, získal celkem 13 titulů v Poháru jezdců a 12 titulů mezi konstruktéry. Proto není divu, že se od chvíle, kdy se objevila zpráva o jeho odchodu z Red Bullu, spekuluje o tom, kde skončí. Brit je tak momentálně spojován s několika týmy napříč paddockem.

Navzdory těmto zvěstem, Newey také naznačil možnost, že by mohl sport zcela opustit a odejít do důchodu, ale Ted Kravitz v rozhovoru pro Sky F1 naznačil, že toto tvrzení není pravdivé, protože byl inženýr spatřen, jak pokračuje ve svých povinnostech u Red Bullu.

„O Adrianu Neweym musím říct, že stále jezdí na závody. Kupodivu stále chodí po garáži Red Bullu a prohlíží si auto, které už nemá na starosti, a dělá si poznámky do svého zápisníku, aby je mohl později využít,“ řekl Kravitz. „Je na startovním roštu a skicuje návrhy všech ostatních monopostů a zkoumá vylepšení ostatních týmů. Přemýšlí o tom, čím by se mohl inspirovat. Takže je jasné, že ten, kdo řekl, že Adrian Newey půjde do důchodu, se mýlil. Zřejmě půjde někam jinam, protože proč by jinak chodil na závody a dělal si poznámky o autech jiných lidí?“

„Takže ať už půjde kamkoli, zjevně se stále připravuje na svou budoucí práci a objevuje se ve výstroji Red Bullu. Ať už to bude v Aston Martinu, Ferrari, Williamsu, Mercedesu, nebo McLarenu. Chci říct, že vím, že už nesmí chodit na schůze Red Bullu, ale i tak mi přišlo docela zajímavé, že je stále nablízku,“ dodal Ted Kravitz.

Sdílejte na:
Zavřít