Čekali jsme to, komentují jezdci Toro Rosso shořelé motory

Čekali jsme to, komentují jezdci Toro Rosso shořelé motory

Oba piloti týmu z Faenzy zakončili odpolední páteční trénink na obslužné komunikaci vedle dráhy poté, co v jejich vozech selhaly pohonné agregáty.

Pierre Gasly a Daniil Kvjat přiznávají, že předčasný konec v pátečních volných trénincích na Velkou cenu Brazílie očekávali. Nasazovali totiž již velmi staré motory, které navíc během jejich posledních jízd nešetřili.

„Není to nejlepší, zastavit ještě před koncem,“ řekl Gasly, který odstavil svoje STR14 na výjezdu ze zatáčky Curva do Sol. „Dopoledne bylo navíc mokro, takže jsme toho na suchu moc nenajezdili.

Věděli jsme, že pojedeme v pátek se starými motory, abychom pošetřili ty závodní. Věděli jsme, že (ten můj) je dost starý a taky jsme mu poměrně nakládali a tak nějak jsme čekali, že se tohle nakonec stane. Přišli jsme o pár kol, ale zítra a v neděli budou podmínky dost odlišné, takže jsme snad o tolik informací nepřišli.“

O něco dramatičtější výpadek čekal na Daniila Kvjata. Technický problém vedl v jeho případě k zablokování zadní nápravy a Rus skončil ve zdi v únikové zóně zatáčky Junção.

„Všechno najednou zhaslo,“ řekl Kvjat, jenž se stejně jako francouzský parťák těsně před víkendem dozvěděl o prodloužení smlouvy s týmem také pro rok 2020. „Zadek se úplně zablokoval, takže proto jsem vyjel mimo trať. Pak v autě něco kouřilo. Snad to nezpůsobilo příliš velké poškození, takže upřímně doufám, že to bude v pohodě.“

Sdílejte na:
Zavřít