Setrvá Honda v F1? Elektrifikace dopravy to může zkomplikovat
Honda potvrdila, že s Red Bullem jedná o nové smlouvě po roce 2021. Zároveň však dodává, že je ovlivňována ekologickým trendem, který je pro automobilky velmi nákladný.
Honda je japonská automobilka s dlouhou historií v automobilovém sportu. V novodobé éře se vrátila do Formule 1 jako dodavatel motorů v roce 2015. Zahájila spolupráci s týmem McLaren. Později se přesunula k týmům Red Bull Racing a AlphaTauri. S Red Bullem dosáhla řady úspěchů. Podílela se také na mistrovských titulech Max Verstappen v letech 2021 až 2024.
Honda potvrdila, že s Red Bullem jedná o nové smlouvě po roce 2021. Zároveň však dodává, že je ovlivňována ekologickým trendem, který je pro automobilky velmi nákladný.
Šéf Red Bullu Christian Horner uvedl, že tým neplánuje mít žádné motorové penalizace v sezóně 2020 – oproti minulému roku je to velký posun, protože rakouská stáj plánovala penalizace za překročení kusů pohonné jednotky již dopředu.
Šéf Red Bullu Christian Horner řekl, že Honda, která dodává týmu motory, je „celkem spokojena“ s pokrokem, který během zimy udělala.
Max Verstappen věří, že letos dostane od Red Bullu dostatečně dobrý vůz na boj s Mercedesem, a naznačil, že Hamilton je dobrý, ale není bůh.
Fernando Alonso připouští, že možná udělal chybu, když v roce 2015 nazval pohonnou jednotku Hondy motorem GP2, ale věří, že každý jezdec by byl frustrovaný.
Poradce Helmut Marko říká, že zvýšení výkonu Hondy znamená, že tým je pod tlakem, aby od začátku roku měl dobré šasi, pokud chce bojovat o šampionát.
Red Bull říká, že objasnění FIA ohledně legality motorů, u kterých se objevily pochyby, bude velmi důležité, aby v roce 2020 byly rovné podmínky.
Jezdec Red Bullu Max Verstappen řekl, že miluje práci s Hondou kvůli pracovním praktikám a citu pro detail, který výrobce má.
Honda zjišťovala u svých traťových zaměstnanců problémy nebo obavy, které vyvstaly s dodáváním motorů pro dva týmy, aby se mohla příští rok zlepšit.