Honda po problému s Verstappenem provádí úpravy motoru

Honda po problému s Verstappenem provádí úpravy motoru

Společnost Honda, provedla změny v elektrické soustavě a softwaru svých motorů Formule 1, aby zabránila opakování problémů, které zasáhly Maxe Verstappena ve Velké ceně Toskánska.

Verstappenovy naděje, vyzvat Mercedes v Mugellu, skončily během několika vteřin po startu, když jeho pohonná jednotka náhle ztratila energii.  Max se propadl roštem a připletl se k nehodě hned v prvním kole.

Honda se po zkaženém závodě zabývala příčinou poruchy Maxovy pohonné jednotky a dospěla k závěru, že problém nesouvisí s hlavními součástmi motoru, včetně MGU-K ani MGU-H.

Místo toho měla podezření, že se k vyvolání problému sešla kombinace faktorů souvisejících s elektrickou soustavou a softwarem motoru.

Japonský dodavatel motorů uvedl, že se pokusí vyhnout podobnému problému v budoucnu.

V rozhovoru před Velkou cenou Ruska řekl Toyoharu Tanabe, technický ředitel Hondy F1: „Po Velké ceně Toskánska v Mugellu bylo naší prioritou pečlivě analyzovat důvod Maxova odstoupení z tohoto závodu.“

Naše vyšetřování odhalilo, že problém způsobilo několik faktorů. My jsme byli schopni přijmout protiopatření k řešení všech těchto závad. Naším cílem bylo zajistit, aby se chyba již neopakovala.

Verstappen byl odstoupením ze závodu v Mugellu extrémně frustrovaný a Red Bull slíbil, že než odcestuje do Ruska, bude jej plně informovat o situaci a protiopatřeních, která Honda udělala.

Max Verstappen věří, že každý v týmu dělá vše, co je v jeho silách, aby se věci do budoucna zlepšily.

Samozřejmě není příjemné ze závodu odstoupit, obzvlášť když si myslím, že jsme měli dobrou šanci umístit se na stupních vítězů. Musím to hodit za hlavu,“ řekl po Mugellu.

O problémech jsme diskutovali jako tým a všichni pracují stejným tempem na nápravě. Snažíme se odnést si ten nejlepší výsledek z každého závodu.

V rámci svého původního plánu představí Honda tento víkend několik nových prvků a vylepšení své pohonné jednotky, což bude poslední změna před koncem sezóny.

Přechod k třetí sadě pohonných jednotek prý nesouvisí s žádným z problémů, které se objevily v Mugellu.

Sdílejte na:
Zavřít