Sulayem se vyjádřil ke kontroverzní VC Abú Zabí 2021

Sulayem se vyjádřil ke kontroverzní VC Abú Zabí 2021

Mohammed Ben Sulayem naznačil, že kontroverzní závěr sezóny formule 1 v roce 2021 mu ztížil radost ze zvolení do funkce prezidenta Mezinárodní automobilové federace (FIA).

Dramatický závěr sezóny 2021 se odehrál na Velké ceně Abú Zabí, kde o titul šampiona bojovali Lewis Hamilton a Max Verstappen. Kritika na adresu FIA se strhla po sporném rozhodnutí ředitele závodu Michaela Masiho, který nechal předjet safety car pouze některé vozy, což dopomohlo Verstappenovi k mistrovskému titulu v posledním kole závodu.

Mohammed Ben Sulayem poté čelil značným výzvám, když se stal prezidentem FIA, a to právě v době, kdy byly problémy tohoto závodu předmětem všeobecné diskuze.

„Nikdy nebudu tvrdit, že ve Velké ceně Abú Zabí šlo všechno dobře. Vždy se dívám na oblasti, které je třeba zlepšit. Říkal jsem si, že chvíli počkám a nejdřív se podívám, co se děje. Právě jsem vyhrál volby. Tak jsem si to chtěl nejdřív užít. Nesnáším, když dělám unáhlené závěry. Vždycky myslím na to, že když neplánuju, selžu. Musím mít plán na všechno. Byl jsem zavalen problémy a přemýšlel jsem, co se děje. S posílením oddělení máme lepší strukturu, takže problémů bude méně. Ale jezdci budou vždycky něco vyžadovat,“ řekl Mohammed Ben Sulayem.

Sdílejte na:
Zavřít