Stella chválí rychlost a profesionalitu Piastriho

Stella chválí rychlost a profesionalitu Piastriho

Šéf McLarenu Andrea Stella nešetřil slovy chvály ani směrem k Oscaru Piastrimu. Vyzdvihl především jeho profesionalitu a rychlost, kterou během závodu v Miami ukázal, i když pro něj nakonec závod skončil nešťastně.

Oscar Piastri využil během Velké ceny Miami nepovedeného startu Sergia Péreze v první zatáčce a předjel jeho Red Bull i Ferrari Carlose Sainze. Následně vyzrál i na Charlese Leclerca a dlouho se pohyboval na druhé pozici. Australan si tuto příčku udržel během prvního stintu, ale Leclerc předvedl úspěšný undercut. Poté, co Piastri zajel do boxů se před něj dostal jeho týmový kolega Lando Norris.

Rodák z Melbourne tak sváděl napínavý souboj se Sainzem, který pro něj však skončil velmi nešťastně, protože poškodil své přední křídlo a musel opět zajet do boxů, což ho vyřadilo z boje o bodované umístění. Stella se však domnívá, že Piastri si z víkendu odnesl cenné poznatky, zároveň poukazuje na to, že jeho ztráta na Norrise v kvalifikaci byla menší než rozdíl v úrovni upgradů, který oba měli.

„Myslím, že Oscar si po tomto víkendu ještě více uvědomuje své silné stránky jako jezdec. Už jsme tak nějak věděli, jak je rychlý na jedno kolo. A to si vezměte, že neměl k dispozici celý balíček upgradů,“ začal Andrea Stella. „A dovolte mi, abych Oscara náležitě ocenil. Rozdíl, který měl na Landa v kvalifikaci, je menší než rozdíl v balíku upgradu, který měl. Takže opravdu předváděl silné výkony na jedno kolo ve velmi obtížných podmínkách jako všichni jezdci s měkkými pneumatikami.“

Oscar Piastri neměl tak silné závodní tempo jako Lando Norris, ale přesto svému kolegovi značně pomohl. „Lando předtím řekl něco moc hezkého. Řekl, že když se podíval na Oscara, jak předjíždí Ferrari, řekl si: ‚Páni, dneska to možná opravdu půjde.‘ Takže to bylo uvědomění i pro samotného Landa,“ popsal Stella.

Andrea Stella také ocenil, jak Piastri reagoval na to, že dostane ve srovnání s Landem Norrisem polovinu upgradů, které McLaren na monopost MCL38 v Miami představil. „Znovu dokázal, jak silným týmovým hráčem je. V hloubi duše asi nebyl nejšťastnější, když jsem mu řekl, že bočnice a podlahu dáme jen Landovi, ale pochopil mé důvody a okamžitě mě v tomto rozhodnutí podpořil. Takže si myslím, že odjíždí se spoustou pozitiv a to, že tu byla kolize s Carlosem, vlastně si myslím, že to byl opravdu závodní incident a nic to neubírá na víkendu, který Oscar dokázal zvládnout.“

Pro Velkou cenu Emilia Romagna by měly být oba monoposty McLarenu upgradované stejně. Dokáže si Oscar Piastri v letošní sezóně také dojet pro premiérové vítězství ve velké ceně?

Sdílejte na:
Zavřít