Steiner: Kým má Alpine nahradit Ocona? Schumacherem ne

Steiner: Kým má Alpine nahradit Ocona? Schumacherem ne

Günther Steiner se vyjádřil k situaci v Alpine. Estebana Ocona mají nahradit tím nejlepším pilotem, kterého mohou sehnat, a tím není Mick Schumacher. Rozhovořil se také o situaci mezi jejich týmovými kolegy Pierrem Gaslym a Estebanem Oconem a myslí si, že nehody mezi nimi byly nevyhnutelné.

Esteban Ocon po konci sezóny odchází od Alpine. Kým jej tým zatím nahradí zatím není známo. Na výběr však mají pilotů dost, ať už z těch současných na startovním roštu, kteří prozatím nemají smlouvu, tak i ve svých vlastních rezervách a jiných sériích.

Bruno Famin připustil, že jednou z možností by byl Mick Schumacher. Proti tomu však Günther Steiner varuje a doporučil, aby Alpine vybíral z těch nejlepších jezdců na trhu formule 1. Mluví se samozřejmě o Carlosovi Sainzovi a dokonce i o Júkim Cunodovi, který má dobré zkušenosti po boku Pierra Gaslyho.

Na otázku, zda by oproti Sainzovi a Cunodovi zvolil Schumachera, řekl Steiner: „V tento moment ne. Musíte dostat toho nejlepšího jezdce, o kterém víte. Myslím tím lidi, kteří ukazují, že jsou opravdu dobří. A jako tým musíte dělat to nejlepší, co můžete.“

Po Velké ceně Monaka, kdy Esteban Ocon opět kolidoval se svým týmovým kolegou, varoval Martin Brundle, že kvůli své pověsti bude mít problémy sehnat na startovním roštu místo. Günther Steiner si myslí, že za to může špatný vztah Ocona a Gaslyho a nehody mezi nimi jsou proto nevyhnutelné.

Vždycky říkám, týmoví kolegové nemusí být nutně nejlepší kamarádi, nemusí spolu chodit na večeře, ale musí se respektovat. Protože tak je to obecně v životě, musíte respektovat ostatní lidi. Pokud se vám nelíbí jezdit s tímhle člověkem v týmů, tak jděte někam jinam. Když se mi někde nelíbí, jdu dál. Nesnažím se s ním bojovat na úkor někoho jiného, v tomhle případě týmu.“ myslí si Günther Steiner.

„Takže jeden z nich měl říci, že nemůže být v týmu s tím druhým, a možná to měl někdo jiný předvídat. Všichni znají minulost těch dvou a od sebe je dokonce museli držet i jejich rodiče. To není to, co chcete, že si řeknete, jo, je to v pohodě, hádali jsme se jen posledních dvacet let, ale teď už je všechno v pohodě, chápete?“

Sdílejte na:
Zavřít