Esteban Ocon opustí na konci sezóny Alpine

Esteban Ocon opustí na konci sezóny Alpine

Francouzská stáj Alpine oznámila, že po pěti letech ukončí spolupráci s Estebanem Oconem. Toto rozhodnutí vzniklo po vzájemné dohodě. Ovšem kam povedou další kroky Estebana Ocona či jak bude vypadat jezdecká sestava v roce 2025, je zatím neznámé.

Esteban Ocon a Alpine se po pětileté spolupráci na konci této sezóny rozloučí. Během této cesty společně získali Estebanovo první vítězství na VC Maďarska v roce 2021. Společně stáli i několikrát na stupních vítězů. Svoje první pódiové umístění získal Francouz na VC Sachíru v roce 2020, kde získal druhé místo. V loňské sezóně skončil na třetím místě v Monaku.

Alpinu se v posledních sezónách až tak nedaří a letos překopávají celý tým. Oconově budoucnosti nepomohl ani incident, který se udál minulý týden v Monaku. V prvním kole se srazil se svým týmovým kolegou a vedení nebylo s tímto počinem vůbec spokojeno. Předpokládá se ale, že toto rozhodnutí není založeno výhradně na události, která se minulý týden stala.

Esteban Ocon k tomuto rozhodnutí řekl: „Závodit v tomto týmu ve Formuli 1 je pro mě významným životním obdobím. Ačkoli jsem zde již pět let jako jezdec na plný úvazek, moje profesionální kariéra začala v Enstonu již v době, kdy jsem byl teenager, takže to pro mě vždy bude výjimečné místo. Zažili jsme spolu skvělé, ale i těžké chvíle a jsem určitě všem v týmu vděčný za tyto nezapomenutelné okamžiky. Své plány oznámím velmi brzy, ale do té doby se plně soustředím na to, abych pro tento tým podával výkony na trati a měl úspěšný zbytek sezóny.“

I šéf týmu Bruno Famin se k této situaci vyjádřil: „V první řadě bychom chtěli Estebanovi poděkovat za jeho nasazení v týmu v uplynulých pěti letech. Během jeho působení jsme společně oslavili několik fantastických okamžiků, z nichž ten nejlepší přišel v roce 2021 při Velké ceně Maďarska, kdy získal památné vítězství v závodě. V roce 2024 nás společně čeká ještě 16 závodů s jasným cílem: pokračovat v neúnavné týmové práci a usilovat o co nejlepší výsledky na trati. Estebanovi přejeme hodně štěstí v další kapitole jeho jezdecké kariéry, až ten okamžik nastane.“

Jak bude vypadat složení jezdců v následující sezóně, není ještě známé, ale Alpine by to měl včas ohlásit.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Anna Gregarová)
Sdílejte na:
Zavřít