Spielberg: F-Regional pod taktovkou Argentince Colapinta

Spielberg: F-Regional pod taktovkou Argentince Colapinta

Argentinec Franco Colapinto byl dominátorem obou závodů mistrovství Formula Regional Championship by Alpine (dříve F-Renault) na Red Bull Ringu. Mladík se učí velmi rychle. Po sezóně ve formuli 4 letos postoupil do mnohem silnějších monpostů a mimo to pravidelně záčí ve sportovních prototypech LMP2. Že by měla Argentina v jeho osobě následníka Fangia a Reutemanna?

1. závod – sobota: Colapinto vedl od stru až do cíle

Že mu trať v pohoří Tauern sedí, potvrdil Colapinto (MP) již v kvalifikaci, když zajel před Hadrienem Davidem (R-Ace), Paulem Aronem (Prema), Gabrielem Bortoletem (FA), Alexem Quinnem (Arden) a dosavadním dominátorem sezóny Gregoirem Saucym (ART) nejrychlejěí čas kvalifikace.

Tento výkon společně s perfektním startem měly být rozhodujícími prvky úspěchu. A podařilo se. Colapinto po startu s lehkostí převzal vedení a poté šikovně využi očividné skutečnosti, že se s monoposty Tatuus na tomto okruhu prostě nedá předjíždět. 20 kol závodu poté kontroloval těsný, ale neohrožený náskok na Davida s Aronem. Saucy dojel za Quinnem „jen“ pátý, hned před bývalým jezdcem Charouz Racing Systemu, Michaelem Belovem. To je výsledek, za který by byl jen průměrně nadaný syn Rubense Barrichella velmi rád, Edoardo „Dudu“ Barrichello patří v této třídě ovšem jen do druhé poloviny pole skončil daleko za špičkou 21.

Výsledek:

 1. Franco Colapinto, MP
 2. Hadrien David, R-Ace
 3. Paul Aron, Prema
 4. Alex Quinn, Arden
 5. Gregoire Saucy, ART
 6. Michael Belov, G4

2. závod – neděle: Colapinto potvrdil svůj sobotní výkon

Colapinto, jehož letošní driving-coach u MP Racingu není nikdo jiný, než bývalý jezdec F2, Indy500 a Le Mans, Jordan King, se dokázal prosadit i ve druhé kvalifikaci. Byl znovu nejrychlejší 33 členného startovního pole, tentokrát před Saucym, Bortoletem, Belovem a Davidem.

Zatímco poleman opět vyrazil výborně, srazili se ještě na rovince David s Belovem. Nejen za následující neutralizace kontroloval Colapino Saucyho s Bortoletem s naprostým přehledem a zaslouženě vyhrál i v neděli.

Za nimi dojela dvojice týmu R-Ace Maloney s Hadjarem, Dudu Barrichello opětně nepřesvědčil a skončil jen 24. Po nehodě v sobotu viděla alespoň šachovnicouvou vlajku jediná žena v poli: Švýcarka Lena Buhlerová ovšem stačila jen na poslední místo.

Do konce šampionátu zbývají již jen podniky ve Valencii, Mugellu a Monze – Gregoire Saucy ovšm má velký bodový náskok na Davida.

Výsledek:

 1. Franco Colapinto, MP
 2. Gregoire Saucy, ART
 3. Gabriel Bortoleto, FA
 4. Zane Maloney, R-Ace
 5. Isack Hadjer, R-Ace
 6. Dino Beganovic, Prema

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít