F-Regional ve Spa: Camara vítězem dvou závodů víkendu

F-Regional ve Spa: Camara vítězem dvou závodů víkendu

Kdo chtěl o tento víkend vidět skutečné závody a předjíždění, ten moudře zanevřel na monacké procesí F-Liberty-F2-F3 a pozoroval dění ve formuli Regional ve Spa. V jediném kole závodů v Ardenách se dělo více, než v knížectví na jihu Francie. Obě belgická vítězství získal Brazilec Rafael Camara z týmu Prema.

Sobota

Nejlepší kvalifikační čas zajel mezi 31 konkurenty v sobotu poprvé Anglo-Polák Roman Bilinski. Nadmíru zkušený pilot týmu Trident za sebou nechal Francouze Enza Peugeota (Sainteloc), Dána Noaha Stromsteda (RPM), Francouze Alessandra Giustiho (ART), Indonézana Zachary Davida (R-Ace) a lídra celkového hodnocení Rafaela Camaru z Brazílie (Prema).

Po divokém startu s ještě divočejším nájezdem do šikany za rovinkou Kemel Bilinski sice dvě pozice ztratil, jeho soupeři a s nimi přibližně třetina pole musela šikanu vynechat. Z prvního kola se tedy vždy veselý Polák vrátil na špičce před Davidem, Camarou, Stromstedem a Giustim. Ve druhém kole velmi vzrušujícího závodu převzal David první místo, jen aby byl lídrem od třetího kola znovu Bilinski. Také za nimi se pořadí často měnilo. Po polovině závodu se zdálo, že má nejlepší karty Dán Stromsted. Posunul se na druhou pozici a 4 kola před koncem skutečně Bilinskiho předjel. Před šikanou Bus-Stop se před Poláka protáhl i Camara. Závěrečná dvě kola byla ve znamení duelu Stromsted-Camara, ve kterém se prosadil Brazilec z týmu Prema.

Výsledek sobotního závodu:

 1. Rafael Camara, Prema
 2. Noah Stromsted, RPM
 3. Roman Bilinski, Trident
 4. Zachary David, R-Ace
 5. Enzo Peugeot, Sainteloc
 6. Alessandro Giusti, ART

Neděle

Pro zopakování sobotního triumfu si Camara připravil nejlepší předpoklady: kvalifikoval se na pole position před Jamesem Whartonem (Prema), Tuukkou Taponenem (R-Ace), Ugem Ugochukwem (Prema), Giustim s Stromstedem. Během prvního kola se na špičce ovšem usadil Taponen s Camarou, Whartonem, Stromstedem a Giustim v závětří. Fin a Brazilec se v následujících kolech ve vedení několikrát prostřídali a i za nimi se neustále odehrávaly vesměs velmi nebezpečné scény za nejvyšší rychlosti. K polovině závodu se po zlé nehodě Bhirobhakdiho s Andriolem neutralizovalo.

Naostro se znovu jelo závěrečná 3 kola. Kdo myslel, že se piloti předtím poněkud zchladili, ten se mýlil. Nebylo zatáčky, do které by se protagonisté F-Regional nesnažili projet ve dvou nebo ve třech vedle sebe. Camara se nakonec prosadil relativně jasně před Stromstedem a Whartonem, za kterým dojel tucet konkurentů v desetinkových odstupech. Šestnáctým místem zazanamenala Španělka Marta Garcia nejlepšího výsledku ze tří startujícíh děvčat.

Výsledek nedělního závodu:

 1. Rafael Camara, Prema
 2. Noah Stromsted, RPM
 3. James Wharton, Prema
 4. Alessandro Giusti, ART
 5. Tuukka Taponen, R-Ace
 6. Evan Giltaire, ART

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít