Současné problémy Péreze jsou psychologické, řekl Marko

Současné problémy Péreze jsou psychologické, řekl Marko

Sergio Pérez opět vypadl v první části kvalifikace a do závodu v Kanadě odstartuje až jako šestnáctý. Podle poradce Red Bullu Helmuta Marka jsou současné problémy Mexičana v kvalifikaci formule 1 psychologické.

Sergio Pérez před víkendem v Kanadě oznámil, že prodloužil smlouvu s Red Bullem na další 2 roky, nicméně mexický pilot nedokázal v kvalifikaci zazářit a skončil již v Q1, když ho na 16. pozici odsunul Alex Albon.

To odráží podobný průběh formy v minulé sezóně, kdy Mexičanovy sobotní výkony začaly v polovině roku upadat. Helmut Marko se domníval, žesi  Sergio Pérez potíže způsobil docela sám a že se necítí dobře v závodech, kde jsou podmínky na trati rozhodující.

„Není to autem, to je na Maxovi vidět. Myslím, že je to spíš psychické. Bylo to těsné, a když se podmínky změní, je to pro něj mnohem těžší. Ale to, že je to už potřetí, kdy není v Q3 a je to bolestivé,“ řekl Dr. Helmut Marko pro ServusTV.

Sergio Pérez svoje vypadnutí okomentoval slovy: „Byla to obrovská frustrace. Byla to kvalifikace, ve které se všechno resetovalo s počasím. Prostě jsme nedokázali přimět všechno pracovat, zejména zadní nápravu. Myslím, že pro spoustu aut to byla velmi zvláštní kvalifikace.“

„Dost jsme bojovali se zadní částí, takže si myslím, že jsme pochopili, co za tím bylo. Myslím, že když byla trať kluzká, tak se to hodně vynulovalo, ale já jsem se snažil dostat teplotu do pneumatiky a myslím, že to byl hlavně boj. V neděli musíme pochopit některé kousky a pokud se nám podaří zajistit pár bodů, bude to dobrý výsledek a pak už opravdu jen odjet z Kanady,“ dodal pilot Red Bullu.

Sdílejte na:
Zavřít