Šok z Wokingu: Sebastian Vettel míří k McLarenu!

Šok z Wokingu: Sebastian Vettel míří k McLarenu!

Šokující zprávu dnes dopoledne oznámil tým McLaren. Od příští sezóny bude pro wokingskou automobilku závodit čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel! O jeho náhradníkovi u Ferrari zatím nepadlo slovo, šéf týmu Mattia Binotto ale nepřímo poukázal na možného kandidáta.

Spekulace, které v posledních dnech kolují internetem, byly pravdivé. Vítěz třiapadesáti GP Sebastian Vettel odchází z Ferrari a příští rok usedne do papájově zbarveného McLarenu. Dnes dopoledne to potvrdil ředitel týmu Zak Brown.

„Jsme rádi, že do našeho týmu budeme moci přivítat velmi zkušeného závodníka, který má za sebou velmi úspěšnou kariéru,“ prohlásil Brown. „Sebastian Vettel je bezpochyby jedním z nejrychlejších závodníků v současném startovním poli a my jsme rádi, že jej máme na své straně.“

„Naším cílem je vyhrát mistrovský titul. Sebastian ze všech pilotů ví nejlépe, jaké to je vyhrát rovnou několik šampionátů v řadě a je připraven s námi zahájit hon za zlatou trofejí.“

Vettelův příchod k McLarenu znamená, že jeden jezdec ze současného obsazení bude muset své stanoviště opustit. Zda tým opustí Carlos Sainz, nebo zda nové angažmá bude muset vyhledat Lando Norris, Zak Brown neoznámil.

„V tuhle chvíli jsme rádi, že můžeme potvrdit Sebastianův příchod. O tom, kdo bude příští rok jeho týmový kolega, zatím rozhodnuto nebylo,“ prozradil ředitel týmu.

Vettel se příští rok stane jezdcem s největším počtem titulů, který k McLarenu přestoupil. Stejnou statistiku se mu povedlo přepsat i v roce 2015 u Ferrari.

Kdo Vettela nahradí u Ferrari?

Odchod Sebastiana Vettela šokoval samotné Maranello. Mattia Binotto je z Němcova odchodu smutný.

„Je to smutný okamžik,“ nechal se slyšet Binotto. „Sebastian opouští tým ve velmi nešťastném období.“

„Chtěli bychom Sebastianovi poděkovat za léta skvělé práce. Vyhrál s námi 14 Grand Prix, stal se dvakrát vicemistrem světa, a stále před sebou máme jednu společnou sezónu, ať už bude dlouhá jakkoliv. Sebovy znalosti a schopnosti nám v Maranellu budou chybět.“

Letošní sezónu Binotto neodepisuje. Vettel podle něj má stále šanci vybojovat mistrovský titul.

„Do konce sezóny budeme pokračovat s maximálním nasazením, cílem je bojovat o mistrovský titul. Nemáme týmovou jedničku a ani v této situaci nebudeme žádného jezdce upřednostňovat.“

Nad volnou sedačkou u vzpínajícího se koně nyní visí velký otazník. Bezpochyby se jedná o jedno z nejlukrativnějších míst v současné Formuli 1. Mattia Binotto sice neprozradil, kdo Sebastiana Vettela nahradí, nepřímo ale poukázal na možného kandidáta.

„Nejsme v situaci, kdy bychom rozhodovali o Sebastianově náhradě,“ říká šéf Scuderie. „Jeden kandidát ale na seznamu je, jeho jméno tvoří značný kus historie značky Ferrari.“

Binotto tak s největší pravděpodobností míří prstem na Micka Schumachera. Syn sedminásobného mistra světa, který si své jméno vybudoval převážně u Ferrari v letech 2000 až 2004 ziskem pěti mistrovských titulů, letos nastoupí do druhé sezóny pro tým Prema ve Formuli 2. Vloni v Maďarsku oslavil své první vítězství, o titul ale nebojoval.

Pokud Binotto nemluvil o Schumacherovi, mohl se zmiňovat například o Fernandu Alonsovi nebo Kimim Räikkönenovi. Oba u Ferrari závodili poměrně „nedávno“. Fernando Alonso se navíc netají touhou získat do své sbírky další mistrovskou trofej.

Nepříliš reálnou možností je Giuliano Alesi. 20letý Ital je synem slavného Jeana Alesiho, který pro Ferrari závodil v letech 1991 až 1995. Giuliano je od roku 2016 členem jezdecké akademie Ferrari.

Pokud jste dočetli až sem a jste zprávou šokováni, vítejte v klubu napálených! Z celého srdce doufáme, že jste se alespoň trošičku zasmáli! Redakce SvětFormule.cz by vám tímto chtěla popřát pevné zdraví a spoustu sil, abychom toto nešťastné období společně přečkali. Užívejte prvního dubnového dne a nenechte se napálit! :-)

Zdroje článku:

SvětFormule.cz
Sdílejte na:
Zavřít