Sliby se mají plnit: Vasseur vzal do ruky nůžky a naháněl Giovinazziho

Sliby se mají plnit: Vasseur vzal do ruky nůžky a naháněl Giovinazziho

Alfa Romeo může přidat závod v Rakousku na seznam povedených, poprvé v letošní sezóně totiž bodovali oba jezdci. Antonio Giovinazzi tak konečně získal svůj první bod ve Formuli 1.

Povedená kvalifikace, ve které se Kimi Räikkönen s Antoniem Giovinazzim umístili na sedmém, respektive osmém místě, předznamenala výkonnost a odhodlání týmu bojovat o další body. Na startovním roštu se po penalizaci Kevina Magnussena oba vozy posunuly o jednu příčku vpřed.

Po skvělém závodě nakonec oba dojeli na bodech, Kimi Räikkönen skončil devátý a odváží si domů dva body, Antonio Giovinazzi si pro sebe urval první bod v kariéře za 10. místo.

„Mám ze svého prvního bodu radost,“ prozradil novinářům bezprostředně po závodě Ital Giovinazzi. „Je to skvělý pocit, konečně ze sebe můžu shodit to břemeno.“

Je to poprvé od GP Jižní Koreje v roce 2010, kdy se na bodech objevil italský závodník.

„Myslím si, že to je maximum, který jsme dnes mohli získat, takže jsem opravdu potěšený. Měli jsme pozitivní kvalifikaci, závod byl náročnější.“

„Sergio Pérez se za mnou držel celé odpoledne, tlak byl neskutečný, ale ten bod jsem si vážně přál. Spousta naší práce dnes byla oceněna, ale my se musíme snažit pracovat dál. Od závodu ve Francii jsme udělali krok správným směrem.“

Frédéric Vasseur, šéf Alfy Romeo, je s prvními dvojitými body sezóny spokojený. Pochvalu si prý zaslouží oba jezdci, kteří dnes předvedli bezchybný a precizní výkon.

„S prací, kterou odvedli, jsem spokojený. Poprvé jsme letos dostali oba vozy na body a dokázali jsme, že umíme bojovat na čele středu pole,“ uvedl Vasseur, který je v paddocku znám jako pohodář a vtipálek.

„Jak Kimi, tak Antonio dnes závodili s rozumem; věděli, kdy zaútočit a kdy se starat o pneumatiky. Dvojité body jsou odměnou pro celý tým. V posledních závodech vykazujeme známky zlepšení, budeme na tom stavět a pokračovat s dovážením bodů.“

Italův první bod se v motorhomu Alfy Romeo neobešel bez vtípku. Giovinazzi svému šéfovi slíbil, že až získá své první body, dovolí mu vzít nůžky a zkrátit mu jeho „impozantní hřívu“. Vasseur neměl v úmyslu na tento slib zapomenout.

Alfa Romeo se nyní posunula na šestou příčku v poháru konstruktérů, za pátým Renaultem zaostává o 10 bodů a za čtvrtým McLarenem o 30.

Sdílejte na:
Zavřít