Slabý grip vylákal na trať osobní auta. Ale zbytečně

Slabý grip vylákal na trať osobní auta. Ale zbytečně

Může být rok 2020 ještě šílenější? Pátek v Istanbulu připomínal kvůli novému povrchu tratě spíše krasobruslařský trénink. Aby se přes noc úroveň přilnavosti zlepšila, nabádal Romain Grosjean k tomu, aby se po okruhu přes noc jezdilo… A přesně to se nakonec stalo.

Technik McLarenu Lee Mathurin sdílel na svůj twitter krátké video, na němž se osobní auta (z místní autopůjčovny) prohání po tureckém Istanbul Parku. Není přesně známo, zda ve vozech jezdili samotní piloti.

Cílem bylo alespoň trochu nagumovat trať, aby získala pro zbylé dva víkendové dny potřebný grip. Mnozí jezdci si po pátečních trénincích stěžovali, například Lewis Hamilton uvedl, že trať v Istanbulu novým asfaltem „pos*ali“.

Měla osobní auta na místní povrch nějaký efekt? Podle experta a závodního jezdce Josefa Krále ne – obyčejná auta totiž neprodukují potřebný přítlak a otázkou zůstává, zda se volantů chopili závodní jezdci, nebo zda se po trati proháněli inženýři. I to je podle něj důležitý faktor, obyčejný řidič totiž není schopen vychytat vrcholy zatáček a jezdit ideální závodní stopou.

Pokud se ale přeci jen vypůjčeným autům podařilo trať alespoň zčásti nagumovat, vše přišlo vniveč. Nad ránem začalo pršet a déšť jezdce doprovázel i během třetího tréninku. Kvalifikace by měla být také mokrá a podle aktuální předpovědi by se za stejného počasí měl odjet i závod. Můžeme se tedy těšit na zajímavou, krasobruslařskou podívanou.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Petr Čermák)
Sdílejte na:
Zavřít