Sebevědomý Williams plní vytyčené cíle

Sebevědomý Williams plní vytyčené cíle

Williams se letos cítí sebevědomě – oproti loňskému roku se tým netrápil během crash testů a úspěšně je absolvoval. Tým chce letos udělat významný krok vpřed.

Stáj z Grove zažila vloni velmi hektickou zimu. Legendárnímu týmu se nepovedlo dorazit na první testy včas, tým na trať vyjel poprvé až během třetího dne jízd.

Williams si letos vytyčil vysoké cíle. Vše zatím poukazuje na to, že by se loňský scénář opakovat neměl a devítinásobní konstruktérští šampioni na testy dorazí včas.

Na středeční konferenci v Tel Aviv, kde Williams představil nového testovacího jezdce Roye Nissana, promluvila šéfka týmu Claire Williams o aktuálním dění v továrně.

„Přes zimu jsme si vytyčili několik velmi vysokých cílů, většina z nich se zaměřuje na aerodynamiku, abychom nalezli potřebnou rychlost. Chceme se také vyhnout technickým problémům,“ prozradila Williams.

„Zatím je vše v pořádku. Naším cílem je nyní dostat monopost včas do Barcelony na první testy – a samozřejmě také do Melbourne na startovní rošt. Jsem vysoce přesvědčená, že se tak stane.“

Jedním z klíčových bodů podle ní byly crash testy. Williamsu se letos oproti loňskému roku dařilo a většinu z nich tým absolvoval napoprvé.

„Vytvořili jsme si spoustu času, takže kdyby náhodou něco selhalo, můžeme to napravit. Jednou z prvních známek úspěchů jsou splněné crash testy, většina se nám povedla na první pokus. Vloni se nám nedařilo, některé jsme museli opakovat šestkrát.“

„Selhání znamená větší tlak na celý systém. V tu chvíli se tým začíná soustředit na crash testy a ne na to, abychom monopost dostali na závodní trať.“

Williams i přes pozitivní rozpoložení v týmu nechce předpovídat, jak se mu letos bude dařit.

„Zatím nevíme, o kolik jsme se zlepšili, uvidíme v únoru na trati,“ řekla Claire Williams. „Musíme udělat krok vpřed. Věřím, že se nám to povede, nevíme ale o kolik, naši soupeři se také bezpochyby zlepší.“

Williams v roce 2019 získal pouze jeden bod, který byl po chaotické Grand Prix Německa připsán Robertu Kubicovi. Stalo se tak po penalizaci obou monopostů Alfy Romeo. Letos chce tým učinit krok vpřed a přiblížit se středopolovým týmům.

Sdílejte na:
Zavřít