Nissany se letos zúčastní pátečních jízd

Nissany se letos zúčastní pátečních jízd

Roy Nissany se stal oficiálním testovacím jezdcem Williamsu. Izraelec se letos zúčastní tří pátečních tréninků.

Roy Nissany se společně s Williamsem zúčastnil loňského posezónního testu v Abú Zabí. Letos se zúčastní nováčkovského dne během oficiálních testů, kromě toho bude testovat na simulátoru a třikrát se zúčastní pátečního tréninku.

Zatím nebylo oznámeno, na jakých okruzích se Nissany s monopostem Williams projede. S největší pravděpodobností se však bude jednat o tratě, na kterých Formuli 1 nedoprovází šampionát Formule 2, kterého se po roční přestávce Nissany zúčastní.

„Pro Izrael je to motoristický mezník,“ oznámil 25letý Nissany. „Už když jsem testoval v prosinci v Abú Zabí, cítil jsem se ve voze komfortně a jako bych byl součástí týmu.“

„Zkušenosti, které letos posbírám, budou mít nesmírnou hodnotu. Už se těším, až začnu – jak na trati, tak mimo ni.“

Šéfka stáje z Grove Claire Williams se na spolupráci s Royem těší.

„Vloni v Abú Zabí demonstroval své jezdecké schopnosti a velmi příjemně nás překvapil. Je to velký pracant, těšíme se na vzájemnou spolupráci,“ řekla na tiskové konferenci Williams.

Kromě testu v Abú Zabí se Nissany svezl s monopostem F1 pouze jednou. V roce 2014 se ve Valencii projel s monopostem Sauber z roku 2012, se kterým získal Sergio Pérez tři pódiová umístění.

Nissany se v roce 2018 zúčastnil sezóny Formule 2, kde získal jen jeden bod a skončil na 22. místě. Vloni se šampionátu kvůli zraněnému zápěstí nezúčastnil.

Roy Nissany není prvním Izraelcem, který se zúčastní pátečních jízd. V roce 2005 se v Maďarsku svezl s monopostem Minardi Royův otec Chanoch, který byl o 10 sekund pomalejší než jeho týmový kolega.

Sdílejte na:
Zavřít