Saúdská Arábie je připravena hostit „double header“

Saúdská Arábie je připravena hostit „double header“

Velké finále letošního ročníku královny motorsportu je naplánováno na 12. prosince v Abú Dhabí, jenže se může stát, že kvůli přetrvávající pandemii bude muset být závod zrušen. To samé však platí o Grand Prix Brazílie v Sao Paolu. Organizátoři předposledního závodu v Saúdské Arábii projevili zájem o pořádání druhého závodu v Džiddě.

Letos se poprvé budou prohánět vozy formule 1 na Středním východě.  Okruh Jeddah Corniche dlouhý přes šest kilometrů, jenž obsahuje 27 zatáček, bude hostit předposlední podnik sezony, a to 5. prosince. Vedení šampionátu se nadále chce držet svého cíle 23 závodů za sezonu, takže budou za každou alternativu rádi, pokud se stane, že kvůli restrikcím jednotlivých zemí proti zabránění šíření covidu-19 bude muset být závod zrušen nebo posunut na jiné datum.

Nyní se organizátoři premiérového závodu v Džiddě nechali slyšet, že by byli ochotni uspořádat double header v případě, že by došlo ke zrušení GP Abú Dhabí nebo GP Brazílie.

„Jsem si jistý, že má formule 1 spoustu partnerů v Evropě a na Středním východě, v různých částech světa, které mají kapacitu a mohou závodit,“  uvedl promotér princ Khalid Bin Sutlan Al Faisal, jehož slova cituje portál motorsportweek.com. „Formule 1 nás ještě nežádala, abychom uspořádali druhý závod ale všechno jde podle plánu, co se týká naší přípravy a výstavby, takže pokud bude potřeba uspořádat závod před naším potvrzeným závodem, tak si myslím, že se nám to podaří.“

Dále uvedl, že by to uspořádali ve prospěch mistrovství s ohledem na globální situaci. Rovněž láká, že mají v plánu velké věci, co se týká propagace, aktivit během víkendu a slavnostního zahájení. Nebyli by však první zemí, která by hostila tzv. „double header“. Vloni se jelo dvakrát za sebou v Británii, Itálii (Monza, Mugello), Bahrajnu a Rakousku, které hostilo dva podniky i tento rok po zrušení Grand Prix Kanady.

Sdílejte na:
Zavřít