Sargeant promluvil o ponaučení z nováčkovské sezóny F1

Sargeant promluvil o ponaučení z nováčkovské sezóny F1

Největší lekcí pro Logana Sargeanta z Williamsu bylo, že musel během své první sezóny ve formuli 1 v roce 2023 vynaložit velkou míru úsilí, aby měl konzistentní výkony.

Budoucnost amerického jezdce formule 1 byla vyřešena až po skončení závěrečné Velké ceny Abú Zabí, kdy bylo oznámeno, že si své místo ve Williamsu udrží. Logan Sargeant prožil složitou nováčkovskou sezónu a získal pouze jediný bod za 10. místo ve Velké ceně Spojených států, čímž se stal prvním Američanem, který bodoval v domácím závodě od roku 1993.

Před posledním závodním víkendem roku 2023 na okruhu Yas Marina se Sargeant zamyslel nad svým prvním rokem ve formuli 1 a nad tím, co se během své premiérové sezóny naučil. „Myslím, že nejtěžší pro mě bylo vyvinout takové úsilí, abych byl schopen podávat každý den výkony na vysoké úrovni. V juniorských formulích můžete zajet průměrný den a stále jste vpředu. Zatímco ve formuli 1 to tak není. Takže je to o snaze být neustále schopen podávat výkony na této úrovni, den co den. A to si myslím, že bylo nejdůležitější,“ řekl Logan Sargeant.

V roce 2023 Sargeant překonal pouze dvakrát v závodě zkušeného týmového kolegu Alexe Albona, který byl lepší ve všech kvalifikacích sezóny. Američan během své nováčkovské kampaně, která zahrnovala sedm nedokončených závodů a několik incidentů, dojel nejlépe na 10. místě a nejvýše startoval v Las Vegas ze 6. pozice.

Přestože třiadvacetiletý jezdec v průběhu roku hledal formu, dostal díky šéfovi týmu Jamesi Vowlesovi nabídku na druhou šanci v roce 2024 a hlavní komentátor Sky Sports F1 David Croft věří, že šéf Williamsu je ideálním člověkem, který Sargeantovi pomůže k dalšímu pokroku.

Croft o Vowlesovi v podcastu Sky Sports F1 řekl: „Byl perfektní volbou pro šéfa týmu, pokud jste chtěli někoho, kdo by pomohl v rozvoji jezdce. Myslím, že pokud někdo dokáže z Logana Sargeanta dostat to nejlepší, bude to James Vowles. Jestli se mu to podaří nebo ne, to nevím, to záleží na Loganovi. Ale myslím si, že Vowles je pro to ideální člověk, a nepřekvapilo mě, že si Logana Sargeanta nechali.“

Sdílejte na:
Zavřít