Sargeant bude v Japonsku jezdit s opraveným šasi Albona

Sargeant bude v Japonsku jezdit s opraveným šasi Albona

Williams přiznal, že na Velkou cenu Japonska ještě nebude mít připraveno náhradní šasi, které rozstřelil Alex Albon v Austrálii. Logan Sargeant tak bude jezdit v opraveném šasi Albona. Náhradní šasi bude nejspíše připraveno až pro Velkou cenu Miami.

V Austrálii musel Williams do závodu nasadit pouze jeden jediný monopost. Během tréninku totiž havaroval Alexander Albon Jeho počínání bylo velmi nešťastné a tým v tak krátkém časovém úseku nedokázal monopost, zejména šasi, opravit. Do závodu však Thajec naskočil, a to v monopostu svého týmového kolegy Logana Sargeanta. Dané rozhodnutí však týmu v závěru nic nepřineslo, Albon závod dokončil na 11. místě těsně za body.

Týmu se nakonec podařilo šasi opravit, ale bude s ním jezdit Logan Sargeant. „Je to opravený vůz, protože předělávání věcí ve vozech by bylo pro mechaniky příliš náročné. Ale oprava šasi proběhla lépe, než se očekávalo, takže pokud vím, mělo by to být naprosto normální,“ popsal americký jezdec týmu Williams.

Druhý nejmladší jezdec na startovním roštu si po Velké ceně Austrálii udělal čas na krátkou dovolenou na Bali, aby si odpočinul od formule 1. Nyní je však plně koncentrovaný na Velkou cenu Japonska a jasně vzkazuje, že nedostatek šasi nemůže změnit přístup jezdců.

„Opět je to situace, se kterou jsme se museli vypořádat během prvních tří závodů. Do Saudské Arábie jsme jeli se stejnou situací a samozřejmě je to jedna z těch věcí, o kterých víte, že musíte být opatrní, ale zároveň nemůžete. Je to fromule 1, pokud jste opatrní, nikam se nedostanete. Takže to vlastně ani není otázka. Musíte být odhodlaní, sebevědomí a doufat, že se nic nepokazí,“ vzkázal Sargeant.

Rodák z Floridy naskočil v královně motorsportu do 24 závodů, bodoval pouze jednou, a to na Velké ceně USA, kde mu pomohla následná diskvalifikace Lewise Hamiltona a Charlese Leclerca. Další šanci na zabojování o bodované umístění bude mít již v neděli 7. dubna, kdy je na programu Velká cena Japonska.

Sdílejte na:
Zavřít