Fan-store.cz

Sainz svého manévru na Albona nelituje

Sainz svého manévru na Albona nelituje

Carlos Sainz se ihned po incidentu s Alexanderem Albonem v rádiu omluvil, ale svého manévru prý nelituje. Bylo to tvrdé závodění, říká.

Alex Albon se ve třetím kole pokusil zaútočit na osmé místo Carlose Sainze v nájezdu do Variante della Roggia. Šel tvrdě na brzdy a Sainze předjel. Ten měl ale lepší výjezd ze šikany a dostal se na úroveň svého thajského soupeře.

Bok po boku spolu vjeli do zatáčky Lesmo 1 a na výjezdu se střetli. Albon následně skončil ve štěrkové zóně a přišel o 4 pozice.

„V zatáčce číslo 4 šel tvrdě na brzdy, což u Red Bullu vidíme často u Maxe Verstappena nebo u kohokoliv, kdo v tom autě jede,“ řekl k incidentu Carlos Sainz.

„Byl jsem překvapený, že to zkusil, mně se povedl lepší výjezd a vjeli jsme spolu bok po boku do zatáčky č. 6 (Lesmo 1). V zatáčce mi to trošku uklouzlo, což ho rozhodilo. V tu chvíli jsem se omluvil, ale upřímně si myslím, že to bylo jen tvrdé závodění. Nezvládl jsem auto, takže bych v tu chvíli nemohl udělat nic jinak.“

Albon se nechal slyšet, že musel být o něco chytřejší při předjíždění, jelikož jeho Honda postrádala výkon na rovinkách. Později dostal pětisekundový trest za incident s Kevinem Magnussenem. Thajec si zkrátil trať a získal výhodu, kterou nevrátil.

„Byl to dost divoký závod. Předjížděcí manévry, které jsem zkoušel, jsou ospravedlnitelné, nedělal jsem nic šíleného,“ řekl po závodě Albon, který nakonec dojel na šestém místě.

Za incident se Sainzem si prý může z části sám, jelikož byl příliš široký, když se snažil jezdce McLarenu předjet zvnějška.

„První útok byl dobrý, z toho jsem měl radost. Podařilo se mu vrátit se zpět, což se mu povedlo. Poté vím, že jsem měl větší grip jak on, takže jsem to zkoušel zvnějška.“

„Myslím, že by se mu podařilo mě dostat v Lesmo 2, ale to byl můj plán. Chtěl jsem ho dostat před zatáčkou Ascari. Mluvíme tu o malinkých hodnotách, volant jsem pootočil možná o 10 cm víc, než jsem chtěl, a skončil jsem ve štěrkové zóně.“

Albon si myslí, že pětisekundový trest, který dostal za incident s Magnussenem, byl příliš tvrdý. Podle něj situaci zkomplikoval Daniil Kvjat, který by v případě, že by Albon Magnussena pustil před sebe, získal výhodu.

„Myslím si, že to byl trochu tvrdý trest, na rovince jsem se totiž dostal vpřed. Chtěl mě předjet, což bylo fér. Pokud bych zatočil, došlo by k nehodě, takže jsem musel jet rovně,“ dodal k incidentu s jezdcem Haasu Albon.

„Neměl jsem jinou možnost než jet rovně. Předjel nás Dany, tak jsem si řekl, že se nevrátím o dvě pozice vzad. Chápu, proč jsem trest dostal, jen jsem neměl kam jet.“

Sdílejte na: