Sainz se naučil, že v paddocku se dá věřit jen pár lidem

Sainz se naučil, že v paddocku se dá věřit jen pár lidem

Pilot Ferrari Carlos Sainz stále zvažuje své možnosti ohledně své budoucnosti ve formuli 1 pro sezónu 2025. Sainz přiznává, že ho jednání s týmy naučila, jak drsné prostředí panuje v královně motorsportu a dodává, že v paddocku je jen málo lidí, kterým se dá plně důvěřovat.

Carlos Sainz přiznal, že ho jednání s ostatními týmy o jeho budoucnosti naučila, jak drsné může být prostředí ve formuli 1 a dodal, že v paddocku může důvěřovat jen málo lidem.

Ačkoli Sainz v Barceloně prohlásil, že doufá v to, že se jeho budoucnost se vyřeší brzy. Ale poznamenal, že tři závodní víkendy v řadě nejsou vhodné na to, aby si mohl ujasnit, kam budou směřovat jeho kroky pro sezónu 2025. Nachází v tom i pozitiva, protože má větší prostor na to, dozvědět se více o ostatních týmech v oblasti současné výkonnosti a budoucích plánů.

Španěl byl dlouhou dobu spojován se Sauberem/Audi a Williamsem, ačkoli se předpokládá, že nabídku předloží ještě Alpine, jehož poradcem se nově stal Flavio Briatore.

Naopak nabyl pocitu, že se těžko dá věřit určitým stanoviskům v rámci jednání s týmy o jeho budoucnosti v královně motorsportu a dodal, že v paddocku je jen málo lidí, kterým může plně důvěřovat.

„Především situace, ve které jsem se letos ocitl, mě naučila hodně o formuli 1 obecně. Tím, že jsem mluvil s týmy, mi tak trochu ukázalo, jak je tento sport tvrdý a jak málo musíte mnohdy věřit tomu, co lidé říkají na začátku vyjednávání, rozhovorů a hlavně lidem. Rovněž velmi málo věřit lidem v paddocku, protože je to opravdu velmi politický sport. Takových věcí je v tom hodně a díky tomu jsem pochopil, že je to v tomto smyslu velmi tvrdý sport, a pochopil jsem lépe obraz formule 1, aniž bych zabíhal příliš do detailů.“

„Kromě ostatních týmů jsem se samozřejmě hodně dozvěděl o tom, v jaké jsou pozici, a o týmech, do kterých potenciálně přejdu příští rok, samozřejmě jsem hodně pronikl do stavu, v jakém jsou, a do situace, která tam je. Ano, a také jsem díky tomu asi lépe pochopil, jak na tom jednotlivé týmy ve formuli 1 jsou a kde se nacházejí,“ doplnil jezdec Ferrari.

Španělský pilot se nechce nechat unést nedávnými výsledky daných týmů. Místo toho se snaží udržet si objektivní pohled a spoléhá se na své pocity z rozhovorů s jednotlivými týmy.

„V rámci své práce a svého týmu dělám opatření, abych se opravdu snažil vyhnout pohledu na jednotlivé závodní výkony jednotlivých týmů a soustředil se pouze na projekt a pocit, který získávám při rozhovorech s jednotlivými týmy a samozřejmě při pohledu na smlouvy. Souhlasím, že to není snadné, protože se někdy člověk, díky soutěživému duchu, prostě snaží zjistit, kdo je rychlejší, ale nemyslím si, že poslední závod každého týmu je také reprezentativním bodem toho, kde budou v příštích několika letech.“

Sdílejte na:
Zavřít