Sainz: Je pomalejší, ale mám z letošního vozu lepší pocit

Sainz: Je pomalejší, ale mám z letošního vozu lepší pocit

Carlos Sainz přiznal, že má z letošního vozu Ferrari lepší pocit než z toho loňského. A to i vzhledem k tomu, že SF-23 si v porovnání s ostatními monoposty nevede tak dobře, jako tomu bylo v případě F1-75.

Nepříjemný rok Ferrari pokračuje. V Austrálii vyšla stáj z Maranella bodově na prázdno, což znamená, že zažila nejhorší vstup do sezony od roku 2009.

Na začátku loňského roku Ferrari vyhrálo dva ze tří úvodních závodů a po Austrálii bylo na čele průběžného pořadí. Sainz se však s příchodem nových technických regulí trápil a v úvodu za Leclercem zaostával.

I když Španěl přiznal, že mu chybí vůz, s kterým by mohl bojovat o vítězství. Připustil zároveň, že z problematického monopostu SF-23 má lepší pocit než z toho loňského.

„Chybí mi rok 2022, protože jsem měl v rukou auto, které dokázalo vyhrávat. Pocit z letošního vozu je však pro mě osobně o něco lepší, a to především v závodech. Po jezdecké stránce s ničím konkrétním nebojuji. Jde jen o to, že se mi zatím nepovedlo zajet žádné dobré kvalifikační kolo,“ řekl Sainz v Austrálii.

„V závodech jsem zatím vždy z auta dostal maximum, ale není to ideální, musíme zrychlit, protože v tuto chvíli jsme velmi omezeni výkonem vozu.“

„Nemůžeme pořádně závodit s ostatními, jelikož auto je ve špinavém vzduchu obtížné na ovládání a má velkou degradaci pneumatik, takže vám v závodě nedovolí na něj pořádně zatlačit, abyste mohli předjíždět. To znamená, že jsme zaseklí, tam kde jsme. Nicméně známe přesně naše slabiny, takže doufáme, že se zlepšíme.“

I přes incident Leclerca v úvodním kole a pětisekundovou penalizaci pro Sainze si italský tým z Melbourne odváží určitá pozitiva. Po první červené vlajce a propadu Sainze na 11. příčku se Španěl dokázal probojovat na čtvrté místo a vyrovnat se tempem Mercedesu Lewise Hamiltona a Aston Martinu Fernanda Alonsa.

Ferrari ukázalo rychlost při delším stintu a během čtyřtýdenní přestávky, která nás čeká před VC Ázerbájdžánu, bude mít italský tým dostatek času na výrobu nových vylepšení, díky kterým by mohl smazat náskok svých rivalů.

Sdílejte na:
Zavřít