S čím se formule 1 rozloučí po roce 2023?

S čím se formule 1 rozloučí po roce 2023?

Rok 2023 se chýlí ke svému konci a nový rok už klepe na dveře. Co nechává královna motorsportu v letošním roce za sebou a s kým se loučí? Co naopak zůstane při starém?

Alfa Romeo

Neloučíme se s celým týmem Alfa Romeo, ale jen s jejím titulním sponzorem. Značka Alfa Romeo opouští formuli 1 a tým je momentálně registrovaný jako Sauber.

Švýcarská stáj před několika týdny zveřejnila nový název týmu –  Stake F1 Team Kick Sauber – ovšem nebude to konečná název, se kterým budou v následující sezóně závodit. Tým by měl nové jméno odhalit na Nový rok.

S příchodem nových pravidel v roce 2026 vstoupí do královny motorsportu Audi, tudíž současný název je pouze dočasný.

Chvíli se také hovořilo o tom, zda se Alfa Romeo nepřesune do jiného týmu. Údajně to měl být Haas, se kterým Alfa jednala, ovšem neúspěšně.

Franz Tost

Franz Tost strávil v čele týmu Toro Rosso a později AlphaTauri 18 let. Od následujícího roku ho už nadále na této pozici nebudeme vídat. Nahradí ho Laurent Mekies, který do týmu přechází z Ferrari. Tost ale nezmizí z formule 1 úplně, v Red Bullu bude dělat pohotovostního konzultanta, takže rudí býci se na něj můžou kdykoliv obrátit.

Hovořilo se o tom, že i AlphaTauri ponese od sezóny 2024 nové jméno, zatím ale sesterský tým Red Bullu nic oficiálního nevydal.

Pneumatiky Pirelli C0

Možná si říkáte, co to vůbec je za pneumatiku či, že jste o ní nikdy neslyšeli? Tato specifikace byla představena pro sezónu 2023, jako nová. Ačkoliv nese nový název C0, je to bývalá pneumatika specifikace C1. Ale protože výkonnostní mezera mezi pneumatikami C1 a C2 byla příliš velká, byla vyvinuta nová směs, která by tuto mezeru přeskočila. Z C1 se pro letošní rok stala C0 a pro C1 byla vytvořena nová.

Ovšem pneumatika C0 nebyla během závodních víkendů nikdy použita, tudíž se podle Pirelli již používat nebude.

Noví piloti či závodní okruhy?

Jezdecká sestava nám zůstává totožná jako ta letošní. I všechny okruhy, na kterých se závodilo v letošním ročníku, jsou v kalendáři i roku následujícího.

Sdílejte na:
Zavřít