Tým Sauber bude od roku 2024 závodit pod novým jménem

Tým Sauber bude od roku 2024 závodit pod novým jménem

FIA zveřejnila startovní listinu pro sezónu 2024 a tým, za který závodí Valtteri Bottas a Kuan-jü Čou změnil svůj název. V následujících dvou sezónách bude Sauber závodit pod jménem Stake F1 Team Kick Sauber.

Od příští sezóny logo italské automobilky Alfy Romeo na monopostech neuvidíme a po jejím odchodu ponese švýcarský tým nový název. V sezóně 2024 a 2025 bude stáj závodit pod jménem Stake F1 Team Kick Sauber. S příchodem nových pravidel se v roce 2026 změní a přejmenuje na Audi.

Společnost Stake se k Sauberu připojila v sezóně 2023 a stala se společně s Alfou Romeo, která byla ve formuli 1 od roku 2019, titulním sponzorem týmu.

Po odchodu Alfy Romeo z královny motorsportu se Stake stává jediným titulním partnerem. Zároveň společnost Stake získala od Sauberu plná práva na pojmenování.

Mimo jiné Sauber oznámil, že streamovací platforma Kick získala práva na pojmenování šasi. Ta ponese název KICK Sauber C44.

„Sauber vždy znamenal inovace, překonávání konvencí a vzdorování konvencím,“ řekl zástupce týmu Alessandro Alunni Bravi.

„Partnerství s Kick.com je nejnovějším a nejodvážnějším projevem filozofie, která nás pohání. Kick.com nově definuje způsob, jakým se živě vysílá, a stejný převratný přístup zaujme i ve světě formule 1.“

„S Kick.com je naším cílem učinit další krok v hledání nových a inovativních způsobů, jak se přiblížit našim fanouškům.“

Toto by neměla být jediná změna jména týmu, jelikož kolují spekulace, že i AlphaTauri bude přejmenována, ovšem prozatím nic nebylo oficiálně potvrzeno.

Sdílejte na:
Zavřít