Russellovo poškozené šasi je připraveno do Barcelony

Russellovo poškozené šasi je připraveno do Barcelony

Williams opravil poškozené šasi George Russella. K poškození došlo během prvního tréninku VC Ázerbájdžánu, kdy Russell najel na uvolněný kryt kanálu.

Tým nebyl schopen provést opravy na místě v Baku, což je důvod, proč anglický jezdec musel přejít na rezervní šasi, a proto také zmeškal 2. volný trénink.

Poškozený podvozek je však opět v provozu spolu s tím, se kterým v kvalifikaci havaroval týmový kolega Robert Kubica.Ten byl sice opraven již na závod, ale vyžadoval další opravy.

„Oba podvozky z obou incidentů, které se udály v Baku, byly opraveny a jsou tady, stejně jako náhradní šasi,“ řekla Claire Williamsová. „Kluci z továrny udělali skvělou práci, dostali je do systému a opravili je.“

Pořadatelé z Baku souhlasili s vyplacením odškodného za škodu na Russelově voze. Podobný případ se stal v roce 2017 na trati v Malajsii, kde Romain Grosjean se svým Haasem najel na uvolněný odtokový kanál.

„Jsem opravdu ráda,“ řekl Williamsová. „Když jsme byli v Baku, setkali jsme se s promotérem, abychom se pobavili a pochopitelně jsme vysvětlili, že je to pro nás důležité. Byli velmi vstřícní a zdá se, že se věci pohybují velmi rychle vpřed.

Řeší to pojišťovna, se kterou má okruh smlouvu. Nevím jak dlouho to bude trvat, ale chápou, že čím dříve se to vyřeší, tím to bude lepší.

Momentálně jsme ve fázi, že jsme opravy provedli z našich peněz a podali jsme jim informace. Na základě toho dostaneme peníze zpět.

Williams uznal, že pro tým Formule 1 není snadné zaplatit škody způsobené nehodou: „Proto v tomto okamžiku stále procházíme tímto procesem. Samozřejmě, že naší prioritou bylo, aby byly opravy provedeny a poté udělat analýzu, abychom přesně zjistili, na kolik nás opravy vyšly.“

Sdílejte na:
Zavřít