Russell souhlasí s příchodem Verstappena do Mercedesu

Russell souhlasí s příchodem Verstappena do Mercedesu

George Russell veřejně podpořil přání šéfa Mercedesu Toto Wolffa, aby se Max Verstappen stal jeho týmovým kolegou od roku 2025. Brit také prozradil důvody, proč by chtěl úřadujícího mistra světa v týmu.

Mercedes nyní vyhodnocuje kandidáty, kteří by mohli v příští sezóně nahradit Lewise Hamiltona, který odchází do Ferrari. Toto Wolff prohlásil, že Max Verstappen pro něj představuje hlavní volbu.

Verstappen má s Red Bullem smlouvu až do roku 2028 a se čtyřmi vítězstvími z dosavadních šesti závodů je na nejlepší cestě získat v letošní sezóně čtvrtý jezdecký titul v řadě.

Wolff se však snaží využít zjevného boje o moc, který se v Red Bullu v posledních měsících rozpoutal, a Nizozemce z rakouského týmu přetáhnout.

George Russell s Hamiltonem soupeřil v posledních třech sezónách a zopakoval, že by se mu líbilo, kdyby mohl soupeřit s nynějším obhájcem titulu mistra světa.

Když byl v Miami dotázán na možnost Verstappenova přestupu do Mercedesu v příští sezóně, Brit zopakoval: „Byl bych pro.“

„Víte, přijít do Mercedesu v roce 2022 po Lewisových (Hamiltonových – pozn. red.) legendárních letech a vítězstvích, to byl obrovský úkol pro kohokoli, kdo by naskočil do týmu, kde byl tak dlouho. Věřím si a je potřeba se postavit proti těm nejlepším ve stejných monopostech a ukázat, co ve vás je, takže cítím, že mít Lewise jako týmového kolegu v posledních třech letech…“

„Byl to zatraceně dobrý týmový kolega, také skvělý jezdec. Každý týden se vzájemně tlačíme a myslím si, že je férové to říct, takže Maxe (Verstappena – pozn. red.) uvítám, chci jezdit proti těm nejlepším. Každý chce ukázat, co v něm je, tak ať se to (Verstappenův přestup do Mercedesu – pozn. red.) povede,“ doplnil jezdec Mercedesu.

Přestože Mercedes na Red Bull ztrácí propastných 175 bodů, Wolff minulý měsíc prohlásil, že existují jiné faktory, které by mohly nizozemského jezdce přimět k přestupu.

Hovoří se o tom, že jedním z faktorů, na který šéf Mercedesu narážel, je změna pravidel v roce 2026, protože touha Red Bullu pokračovat ve své dominanci byla narušena zprávou o odchodu Adriana Neweyho.

Newey, který je s 25 tituly nejznámějším konstruktérem formule 1, poskytl řadu nápadů, které stály za současnou nadvládou týmu z Milton Keynes, ale v prvním čtvrtletí roku 2025 tým opustí.

„Je to člověk, kterého si vážím. Je to legenda vším, čeho ve sportu dosáhl,“ řekl Russell k tomu, jaký dopad by mohl mít Neweyho odchod na rudé býky.

„Víte, nám to život nezmění, pokud to není tajemství a on nepřijde do Mercedesu, kdo ví? Takže si myslím, že bylo skvělé vidět velkou loajalitu po dlouhou dobu, kdy byl v týmu 20 let. Lewis je u Mercedesu už 12 let. Někdy lidé potřebují změnu, změna je nový začátek pro obě strany a bude zajímavé sledovat, co se bude dít dál,“ dodal britský jezdec.

Sdílejte na:
Zavřít