Russell jezdí v Barceloně s Kubicovým šasi

Russell jezdí v Barceloně s Kubicovým šasi

Pro Grand Prix Španělska se stáj z Grove rozhodla, že Russell dostane Kubicovo staré šasi. Pro Poláka přivezli šasi zcela nové.

Robert Kubica se v předcházejících závodech stěžoval, že je jeho vůz neovladatelný. Navíc zpozoroval určité rozdíly mezi jeho a Russellovým FW42. Tento víkend se ukáže, zda se Kubica mýlil, nebo nikoliv.

Podle 21letého závodníka se postaral o rozdíl především „problém se senzorem“. Zároveň však přiznal, že měl opravdu odlišné šasi než Kubica.

Dalším důvodem pro tento krok byla také Russellova bizarní nehoda z prvního ázerbájdžánského tréninku, kdy najel na otevřený kanál, který jeho monopost poškodil.

„Bylo plánováno, že Robert dostane nové šasi. Jelikož to moje bylo z Baku poškozené, bylo mi nyní přiděleno Robertovo.“

Přestože bylo šasi vylepšeno, zatím se zdá, že kýžené výsledky upgrade nepřinesl. Oba piloti na čelo značně ztrácí. Ve druhém tréninku patřilo Kubicovi poslední místo, přičemž jen na týmového kolegu mu chybělo něco přes sekundu a půl, zatímco v prvním tréninku jej porazil: „V prvním tréninku jsem se necítil tak špatně a splnili jsme náš program. Ve druhém tréninku jsem se necítil příliš dobře. 

Musíme zjistit důvod, ale celkově je to v pořádku. Museli jsme na 30 minut z preventivních důvodů zastavit, abychom vyměnili jednu část, a nebyli jsme schopni dokončit dlouhé jízdy. Ale všechno je to v pořádku. 

Ve FP1 bylo auto trochu lepší. Ve FP2 už zase ne. Myslím, že na mém autě nemám velká vylepšení, díky kterým bych zpozoroval diference oproti předchozím závodům.“

 

Kromě kuriózní nehody Russella byl nucen Williams přivézt do Barcelony vylepšení také kvůli bouračce Kubici v kvalifikaci na GP Ázerbájdžánu.

Byť byli oba jezdci na míle daleko od zbytku pole, se podle Russella jednalo o „poměrně solidní den“. Dokonce tvrdí, že byli blíže než očekávali a odnesli si z prvních volných jízd i nějaká pozitiva. Zejména otestovali novinky, které do Katalánska přivezli.

„Myslím, že je normální, že každý přiveze do Barcelony velká vylepšení. My však věci testujeme víkend po víkendu, abychom získali jasnější představu o našem autě a pochopili jej.“

Nicméně je přesvědčený, že žádný upgrade byl nebyl dostatečný na to, aby se posunuli polem vzhůru. „Ale testy, které jsme dnes provedli, byly velmi pozitivní.“

Sdílejte na:
Zavřít