Russell byl po nehodě vděčný za halo

Russell byl po nehodě vděčný za halo

George Russell byl „velmi vděčný“ za přítomnost systému halo na svém voze, když narazil do ulomeného kola z vozu Antonia Giovinazziho, který havaroval.

Giovinazzi havaroval po výjezdu ze zatáčky Les Fagnes v 10. kole závodu, když se jeho vůz roztočil a skončil v bariéře na pravé straně trati.

Vůz Alfy Romeo se od bariér odrazil zpět na trať. Ulomené kolo z Giovinazziho vozu trefilo Russellovo levé přední kolo a zlomilo se mu zavěšení. Britský pilot tak skončil v bariéře na levé straně trati, oba jezdci naštěstí vystoupili z vozů bez potřebné pomoci.

Po návratu do paddocku nazval Russell nehodu „velmi nešťastnou“ a řekl, že neměl kam uhnout. Také ocenil bezpečnostní prvek halo.

„Kdybych zabočil doprava, skončil bych ve voze Antonia. Na levé straně trati jsem měl velký střet s kolem,“ řekl Russell.

„Musím ale říct, že se teď v autě cítím mnohem bezpečněji, když mám na voze halo. Když jsem před sebou viděl to masivní kolo, docela mě to vyděsilo, abych byl upřímný.

Takže jsem velmi vděčný, že máme na vozech halo. Jinak jsem v pořádku. Samozřejmě jsem trochu frustrovaný, ale takové je občas závodění.“

Sdílejte na:
Zavřít