Role ve Ferrari je mimořádná, řekl Frédéric Vasseur

Role ve Ferrari je mimořádná, řekl Frédéric Vasseur

Nový šéf Ferrari Frédéric Vasseur uvedl, že jeho role v italském týmu je mimořádná ve srovnání s předchozími pozicemi, které Francouz v královně motorsportu zastával.

Frédéric Vasseur předtím než byl jmenován šéfem Ferrari vedl tým Alfa Romeo a zároveň je spoluzakladatelem úspěšného týmu ART Grand Prix, který závodí v juniorských kategoriích, konkrétně ve formuli 3 a ve formuli 2.

Francouzův vliv již ocenil Charles Leclerc, který byl ohromen tím, jak se Frédéric Vasseur rychle v italském týmu zabydlel.

Před prvním závodem sezóny v Bahrajnu šéf Ferrari potvrdil, že takové jedinečné očekávání ještě nezažil.

„Tento pocit jsem ve své kariéře zažil poměrně často, ale musím uznat, že tentokrát je to něco mimořádného. Cítím vášeň nejen z každého zaměstnance v Maranellu, ale také z tifosi – a trvalo mi jen pár měsíců, než jsem se touto vášní a vzrušením nakazil. Nemůžeme se dočkat, až sezóna začne,“ řekl Frédéric Vasseur.

Tým z Maranella zažil relativně dobré předsezónní testy a snaží se vylepšit formu z loňské sezóny, kdy se Ferrari umístilo na druhém místě v poháru konstruktérů. Ferrari bude v Bahrajnu obhajovat dvojité vítězství z minulého roku, ale Vasseur tvrdí, že výsledek nadcházejícího závodu nebude odrážet to, jak se by se šampionát mohl vyvíjet.

„Předsezónní testy byly dobré a tři dny minulý týden ukázaly, že monopost odpovídá našim očekáváním a nyní musíme pokračovat v dolaďování, abychom z něj dostali maximum. Jedna věc je jasná: bude to šampionát s nejvyšším počtem závodů v historii, takže bez ohledu na výsledek se v Bahrajnu titul nevyhraje ani neprohraje.“

„Trať velmi dobře známe, ale měnící se teploty vzduchu a na trati, stejně jako měnící se větrné podmínky, plus nové pneumatiky Pirelli budou velmi ztěžovat správné nastavení monopostu. Ale Carlos i Charles během tří testovacích dnů nasbírali spoustu dat, takže bychom měli být dobře připraveni na dobrý víkend,“ dodal šéf Ferrari před VC Bahrajnu.

Sdílejte na:
Zavřít