Rob Smedley prozradil, co zaskočí Hamiltona ve Ferrari

Rob Smedley prozradil, co zaskočí Hamiltona ve Ferrari

Bývalý závodní inženýr Ferrari Rob Smedley věří, že síla italského týmu a fanoušků tohoto ikonického týmu známých jako tifosi „naprosto zaskočí Lewise Hamiltona“ v roce 2025, protože tifosi jsou velice vášniví.

To bude spojeno s potenciálním překvapením, jak ho tým přijme, protože Scuderia Ferrari dlouhodobě zastává dvojí roli, a to týmu formule 1 a italského národního týmu na startovním roštu F1. Lewis Hamilton se v Monze objevil na stupních vítězů osmkrát v kariéře – z toho pětkrát vyhrál – ale dosáhnout toho v červené kombinéze Ferrari by znamenalo úspěch, který se podařil jen málokomu.

Rob Smedley: Ferrari a Tifosi se „spojili“, aby Lewise Hamiltona „překvapili“

Smedley ví, jaký vliv mají na tým z Maranella fanoušci, jelikož působil v italském týmu deset let a byl dlouholetým závodním inženýrem Felipeho Massy, než v roce 2014 přešel do Williamsu.

„Myslím, že ho čeká, pokud si vezmete špičkové týmy ve formuli 1, jejich technickou strukturou, výši investic, které jsou schopné investovat do svých oddělení, v nichž je vybudována kapacita, aby byly schopny postavit rychlé vozy formule 1, které mají potenciál vyhrávat mistrovské tituly. Pravděpodobně v tom nebude velký rozdíl, budou tam drobné změny, kterých si Lewis (Hamilton – pozn. red.) všimne mezi Mercedesem a Ferrari, ale nevěřím, že by mezi týmy byl velký rozdíl,“ vysvětlil Smedley v podcastu F1 Nation.

„Co ho ale podle mě naprosto zaskočí, je způsob, jak jej přijme tým, a ještě víc jak jej přijmou fanoušci. Nemyslím si, že by na světě existovali fanoušci, kteří by byli tak vášniví a jednotní jako jeden národ za svým týmem ve formuli 1. Nenechte se mýlit, že Ferrari je stejně velké, ne-li větší, než je fotbalový reprezentační tým než kterýkoliv z národních týmů. My, britští fanoušci formule 1, máme tendenci se rozdělovat, můžeme být fanoušky Ferrari, můžeme být fanoušky Mercedesu, můžeme být zaujatí pro jakýkoli tým, který se nám líbí. V Itálii je jeden tým, a to přináší ohromné množství energie. A myslím si, že Lewis (Hamilton – pozn. red.) je člověk, který z této energie prosperuje. Vždycky byl velmi dobrý v tom, že se na vzájemné bázi snažil využít energii fanoušků, ať už na stadionu, na trati, nebo prostě obecně, má obrovské množství příznivců. Je velmi oblíbený a respektovaný, řekl bych, že napříč celým sportem jako jezdec. Takže si myslím, že bude schopen využít této síly fanoušků, pokud tomu tak chcete říkat, k tomu, aby se posunul k lepším výsledkům,“ dodal Brit na margo tifosi.

Sdílejte na:
Zavřít