Ricciardovi pomohlo v kvalifikaci odvážné nastavení

Ricciardovi pomohlo v kvalifikaci odvážné nastavení

Podle Daniela Ricciarda stojí za jeho vydařeným účinkováním v kvalifikaci na Velkou cenu Monaka odvážné nastavení přítlaku na předním křídle.

Danielu Ricciardovi se podařilo v kvalifikaci na Velkou cenu Monaka vybojovat svou nejlepší startovní pozici během svého působení u Renaultu. Australan sice původně 7. časem pouze vyrovnal svůj výsledek ze Šanghaje, na startovním roštu se ale po penalizaci Pierre Gaslyho posune ještě o jednu příčku výše a čeká jej tak start ze 6. místa.

Značný podíl na tomto výsledku přikládá letošní posila francouzské stáje odvážným změnám nastavení přítlaku na předním křídle, které tým před kvalifikací učinil.

„Když budeme konzervativní, nikde nám to nepomůže. Pro kvalifikaci jsme udělali pár odvážných změn a myslím si, že fungovaly. Také jsem ale zkrátka byl již od první části kvalifikace v dobrém rytmu. Okamžitě jsem se do toho dostal a pak na tom stavěl,“ uvedl Ricciardo pro Motorsport.com.

Vítěz sedmi velkých cen dále prozradil, že v předchozích letošních závodech preferoval nastavení zaměřené na lepší vyvážení vozu namísto co největšího přítlaku na předním křídle. Specifické nároky monacké tratě ovšem donutily Ricciarda s Renaultem ke změně.

„Když jsem na začátku usedl do vozu, domníval jsem se, že je předek v porovnání se zadní částí trochu pevnější. Tudíž jsem zkusil předek nastavit. Ale když jsme sem tento víkend přijeli, zdálo se, že se musíme vrátit k tomu, co se mi původně nezamlouvalo.

Tady to vypadalo, že jde o to, co jsme museli udělat. Bylo to tam, kde to již bylo. Do tohoto víkendu nám pomáhal nahoru můj druh preference, ale museli jsme se vrátit k agresivnějšímu nastavení vepředu. Zatímco kvalifikace probíhala, přidávali jsme na předním křídle více a více a ve skutečnosti jsme nemohli najít limit, který by mě děsil, takže to bylo super.“

Právě Ricciardo se loni v Monackém knížectví radoval z vítězství, když dokázal svůj red bull dovézt do cíle na prvním místě i navzdory technickým potížím. Pro rodáka z Perthu se jednalo o jeho doposud poslední prvenství v královně motorsportu.

Sdílejte na:
Zavřít