Ricciardo vítá „speciální“ úsilí na motoru

Ricciardo vítá „speciální“ úsilí na motoru

Daniel Ricciardo po zisku nejlepšího výsledku sezóny na Monze vyzdvihl práci motorářů, kterou odvedli na letošní pohonné jednotce Renault.

Australan a jeho týmový kolega Nico Hulkenberg na Monze získali skvělé 4. a 5. místo a dali týmu naději, že stále můžou předehnat McLaren v Poháru konstruktérů.

Pro Ricciarda byl výkon jasný důkazem, jak velký pokrok s výkonem udělal Renault v roce 2019. Proto chtěl poukázat, jak dobrou práci odvádí tým na motoru v továrně ve Viry-Chatillon.

„Konečně jsme získali ‚maximum‘ bodů, pokud víte, co tím myslím, což je opravdu příjemné,“ řekl. „Zvláště bych chtěl vykřiknout do Viry, ke klukům motorářům. Myslím, že dosažení tohoto výsledku s Renaultem a naší pohonnou jednotkou je jasnou ukázkou dobré práce.

Každý rok jsme jezdili do Monzy s nedostatkem sebevědomí. Alespoň v posledních letech nebyla Monza naší silnou stránkou. A oni to otočili, abychom získali výkon navíc a tento skvělý výsledek.

Snad si dokážeme odnést z těchto nízko-přítlačných okruhů něco, co bychom mohli přenést na vysoko-přítlačné okruhy, jako je Singapur.“

Sdílejte na:
Zavřít