Ricciardo promluvil o novém šasi, které dostal pro VC Číny

Ricciardo promluvil o novém šasi, které dostal pro VC Číny

Australský rodák poprvé v letošní sezóně překonal Júkiho Cunodu a v Číně je rychlejším pilotem RB. Daniel Ricciardo tak ocenil, že konečně zažívá lepší víkend a cítí návrat k normálu.

Osminásobný vítěz závodu nezažil nejlepší vstup do letošní sezóny, kdy ho pokaždé výrazně předčil jeho týmový kolega Júki Cunoda. Nicméně v Číně se zdá, že se karta obrátila ve prospěch Australana.

Jeden z možných důvodů zlepšení a nabytého sebevědomí Daniela Ricciarda je nové šasi, které mělo vyloučit jakékoliv technické problémy. V kvalifikaci se australský jezdec umístil na dvanáctém místě a těsně nepostoupil do Q3, zatímco Japonec se kvalifikoval na předposlední devatenácté místo.

Na otázku, jestli si všiml nějaké změny s novým šasi, odpověděl: „Uvidíme. Řeknu ano, ale je to jedna trať. Ale ano, aby to bylo černé na bílém, tak je to lepší.“

Daniel Ricciardo a Red Bull vypracovali plán na pět závodů, který má rozhodnout o tom, jestli je nové šasi zlepšením nebo je to okruhem v Šanghaji, kde se mu vždy dařilo.

„Ano, rozhodně to vypadá na normálnější víkend. Řekl bych, že od pátečního rána jsme cítili, že jsme na lepším místě a všechno bylo, nechci říct jednodušší, protože to zní příliš jednoduše, ale tento víkend to šlo tak nějak hladčeji. Takže je to povzbudivé, samozřejmě jsme změnili šasi, takže nechci na to skočit a říkat, že je to určitě tím. Myslím, že to samozřejmě musíme dokázat v průběhu několika závodů.“

„To jsme tento víkend samozřejmě změnili a zatím to byl můj nejlepší víkend v roce. Takže jestli je to šasim nebo tím, že se mi tady vždycky tak nějak dařilo, uvidíme. Uvidíme v Miami a v Imole a možná i v dalších závodech, pokud to bude pokračovat,“ vysvětlovat pilot RB.

Pokud jde o změny na monopostu Daniela Ricciarda pro tento víkend, osminásobný vítěz potvrdil, že kromě nového podvozku RB provedlo minimální změny v nastavení.

„Ne, to ani ne, z hlediska této tratě je to typický okruh spíše na zatížení předních kol. Takže je to trochu jiné než asi na většině tratí, pokud jde o nastavení. Lhal bych, kdybych řekl, že jsme toho tento víkend změnili hodně, sem tam nějaké drobné úpravy, ale není to nic šíleného. Uvidíme, ale zatím mám spíš pocit, že všechno jede normálněji. A právě teď je normální dobré,“ dodal Daniel Ricciardo.

Sdílejte na:
Zavřít