Ricciardo: Omezení AlphaTauri jsou výzvou, ale nebojím se

Ricciardo: Omezení AlphaTauri jsou výzvou, ale nebojím se

V minulém týdnu bylo ohlášeno, že Nycka De Vriese po zbytek sezóny nahradí Daniel Ricciardo, a to již na Velkou cenu Maďarska. Ten tvrdí, že se před svým návratem do formule 1 nebojí, přestože připouští, že vůz AlphaTauri pro sezónu 2023 bude mít několik omezení.

Daniel Ricciardo již dříve prohlásil, že by se do formule 1 chtěl vrátit s týmem, který je schopen bojovat o přední pozice. Australský pilot se však vrací s týmem, který v letošní sezóně získal jen dva body a v Poháru konstruktérů se nachází na samém konci. Nyní prohlašuje, že ho výzva vytáhnout italský tým do popředí netrápí. Uznává, že půjde o velkou změnu oproti vozu Red Bullu RB19, se kterým testoval v úterý.

„Jsem z toho nadšený, je to určitě výzva, skočit do toho a pokusit se prorazit. Ale také mám pocit, že jsem za posledních pár let zažil spoustu věcí, kdy se opravdu nebojím ničeho, co mi skončí v cestě. Oceňuji, že vůz bude mít svá omezení. Možná nemá takovou přilnavost jako Red Bull, se kterým jsem před pár dny jel, ale pokud je vůz relativně vyrovnaný, pak je to něco, s čím mohu pracovat,“ řekl v rozhovoru na Youtube kanálu F1.

Poslední závod, kterého se australský pilot zúčastnil byla Velká cena Abú Zabí loni v prosinci. Pokud jde o očekávání, která na něj uvalili šéfové Red Bullu, zdůrazňuje, že ve voze AT04 chce začít naplno. „Očekávají výsledky, výkony, ale myslím, že dokud nenastoupím do vozu, je těžké definovat, co to bude. Je to P8? Je to P14? Myslím, že tlak do letní přestávky nebude. Ale také neočekávám, že budu mít pomalý start. Chci začít naplno a chci využít to, co jsem se během volna naučil. Vím, že bude letos těžké dostat body, ale budu na ten vůz tlačit a pokusím se ho dostat do top 10. Myslím, že by to každého uspokojilo a nadchlo.“

Mezitím prozradil, že neměl žádné pochybnosti o tom, že se mu naskytne možnost znovu jezdit ve formuli 1. Na zbylých jedenáct závodů letošní sezóny se připojuje k Júkimu Cunodovi. „Opravdu jsem o tom nemusel moc přemýšlet. Když jsem zpět v Red Bull rodině, mám pocit, že tím vším znovu procházím a toto jsou hovory, které jsem měl. Takže nebylo pochyb o tom, že bych řekl ano. Bylo to jen: OK, stane se to docela brzy. Už tak dlouho patřím do rodiny Red Bullů a vím, že takové věci se mohou stát. Takže i když jsem si byl jistý, že jsem si letos vzal volno, v hloubi duše jsem věděl, že mi třeba někdo zavolá.“

Sdílejte na:
Zavřít