Daniel Ricciardo nahradí v AlphaTauri Nycka De Vriese

Daniel Ricciardo nahradí v AlphaTauri Nycka De Vriese

Daniel Ricciardo se vrací do formule 1 jako plnohodnotný pilot. V AlphaTauri po zbytek sezóny 2023 nahradí Nycka De Vriese, který kvůli svým neuspokojivým výkonům místo v týmu ztratil. Daniel Ricciardo jej nahradí již od Velké ceny Maďarska.

Po neuspokojivém startu kariéry v královně motorsportu a deseti velkých cenách byl Nyck De Vries odvolán z AlphaTauri. Po zbytek sezóny 2023 jej nahradí třetí jezdec Red Bullu, Daniel Ricciardo. Nyck De Vries, stejně jako další nováček ve formuli 1 Logan Sargeant, neskóroval v sezóně 2023 žádné body, a oproti týmovému kolegovi Júkimu Cunodovi měl pomalejší tempo. Nepomohl mu ani nedostatečný výkon letošního vozu AlphaTauri. Trpělivost Red Bullu a jeho poradce Helmuta Marka se postupně vytrácela a po deseti velkých cenách místo v týmu ztratil.

Daniel Ricciardo již pro Red Bull i jeho sesterskou stáj v minulosti jezdil – v roce 2012 začínal v Toro Rosso a v roce 2014 byl povýšen do hlavního týmu Red Bullu. Po sezóně 2018 z týmu odešel a vrátil se pro letošní sezónu jako třetí pilot pro Red Bull.

„Scuderia AlphaTauri oznamuje, že Daniel Ricciardo bude zapůjčen společností Red Bull Racing a připojí se k týmu po zbytek sezóny, a to od nadcházející Velké ceny Maďarska,“ oznámil tým.

„S potěšením vítám Daniela (Ricciarda – pozn. red.) zpátky do týmu. O jeho schopnostech není pochyb a mnohé z nás už zná, takže jeho integrace bude snadná a přímočará. Tým bude také velmi profitovat z jeho zkušeností, jelikož je osminásobným vítězem velké ceny formule 1. Rád bych poděkoval Nyckovi (De Vriesovi – pozn. red.) za jeho cenný přínos během jeho působení ve Scuderii AlphaTauri a přeji mu do budoucna to nejlepší,“ prohlásil o situaci Franz Tost, šéf AlphaTauri.

Daniel Ricciardo přišel loni rok před vypršením smlouvy o místo v McLarenu.  Rozhodl se vzít si volný rok, aby si „dobil baterky“ a vrátil se do Red Bullu jako třetí jezdec.  V úterý již dokončil první testy s vozem Red Bullu a jeho výsledky vypadaly velmi dobře. Na zbývajících dvanáct závodů v sezóně usedne do vozu AlphaTauri, aby Red Bullu dokázal, že se mu po odchodu z formule 1 podařilo napravit svou formu, a potenciálně chce nahradit Sergia Péreze, aby se mohl vrátit do Red Bullu a znovu jezdit po boku Maxe Verstappena.

„Je skvělé vidět, že Daniel (Ricciardo – pozn. red.) neztratil svou formu, zatímco nejezdil, a že to, co ukazoval na simulátoru, se ukazuje i na trati. Jeho časy během testů pneumatik byly velmi dobré. Byla to velmi impozantní jízda a těšíme se, co zbytek sezóny pro Daniela (Ricciarda – pozn. red.), zapůjčeného ve Scuderii AlphaTauri, přinese,“ prohlásil šéf týmu Red Bull, Christian Horner.

Sdílejte na:
Zavřít