Ricciardo odmítá rozptýlení spekulacemi o jeho budoucnosti

Ricciardo odmítá rozptýlení spekulacemi o jeho budoucnosti

Daniel Ricciardo vyvrátil, že by jej rozptylovaly spekulace ohledně jeho budoucnosti. Momentálně se soustředí čistě na svou kariéru v RB a spekulacím ohledně toho, co bude, nevěří. Je si ale vědom toho, co má udělat, aby se do Red Bullu vrátil.  

Daniel Ricciardo se do formule 1 vrátil na místo nováčka Nycka de Vriese v polovině loňské sezóny. Ačkoli je momentálně jezdcem RB, už v minulosti vyjádřil své přání, vrátit se zpátky do Red Bullu. Start v letošním roce je zatím pro Australana obtížný. V obou kvalifikacích se lépe umístil jeho týmový kolega Júki Cunoda, v Džiddě Daniel Ricciardo ztrácel pět desetin.  

Kvůli výsledkům je jezdec z různých stran pod tlakem, poradce Red Bullu Helmut Marko prohlásil, že musí rychle něco vymyslet, aby za Júkim Cunodou nezaostával. Australský závodník trvá na tom, že jej komentáře jako tento neovlivňují. Sám sobě je prý největším kritikem a je si vědom toho, že letošní sezóna prozatím nenaplnila jeho očekávání.

Ne, není to otravné. Nejdůležitější část je závodění, ale velkou část tvoří rozhovory s vámi (novináři – pozn. redakce), a samozřejmě slyšíte, že když se vám daří, tak o vás všichni mluví pozitivně, a když se nedaří, tak pozitivně nemluví. Je to součást toho všeho. Myslím, že čím víc se do sportu dostanu, tím víc vím, že jsem zpátky tady, protože věřím, že to dokážu. Věřím, že sem patřím, tak to je.“ 

„Když se mě lidé ptají, jestli mám co dokázat, nebo jestli potřebuju lidi potěšit a zavděčit se někomu, tak vím, že jsem tu sám za sebe. Upřímně je to tak, protože vím, že to pořád dokážu. Chci ostatní, kteří mě podporují udělat hrdými. Když mi někdo něco řekne, tak už to dávno vím, protože jsem si to řekl sám, nebo mám jasno v tom, co se ode mě očekává. Tak to je.” 

„Jasně, že chci být v Q3. Chci dosáhnout těch výsledků, na které si myslím, že mám. Ale je to těsné. Jsme ve velmi úzkém středu pole. Třeba v Bahrajnu, jsem věděl, že sem nezajel kolo, jaké jsem měl. Přiznal jsem to. A to je ten rozdíl. To je rozdíl mezi čtrnáctou pozicí a Q3. Myslím, že to na konci Q1 v Saúdské Arábii mezi devátou a šestnáctou pozicí byla méně než desetina. Takže můžete velmi rychle vypadat jako hrdina, nebo ne. Tady se počítá každá desetina. Tam se dívám především sám na sebe.” 

Ricciardo je považován za favorita, který by v příští sezóně mohl nahradit Sergia Péreze v Red Bullu a Australan přiznal, že si je možnosti vědom. Odmítl však, že by jej tyto spekulace rozptylovaly od soustředění na výsledky v současném týmu. „Žádným historkám nevěřím. Samozřejmě vím, jaká je moje pozice v týmu. Můžeme říct, že jsem si vědom nějakých potenciálních věcí, které by se mohly stát, pokud se mi bude dobře dařit. Ale to je všechno jen… To je všechno, co víte.”  

„Myslím, že v jakémkoli týmu jste, tak pokud máte dobrou sezónu, může to vést k něčemu jinému, vylepšení pozice, na které jste aktuálně. Myslím, že naším cílem je vždy dělat co nejvíce můžeme. Myslím, že cokoli co se má, se stane, nebo se může stát. Mým cílem je jet s tímto vozem jak nejlépe můžu. Když se teď vracím do auta, tak se rozhodně nedívám příliš dopředu. Přemýšlím o místě v Red Bullu, o kterém mluvíte? Ne.” 

„Vím, že pokud budu mít opravdu dobré výsledky, tak se to možná nějak projeví samo. Není to něco, o čem bych přemýšlel, protože jak jste řekl, před dvanácti měsíci jsem v této pozici nebyl a nevěděl jsem, jestli v ní budu. Takže si myslím, že to prostě beru víkend za víkendem. Vždycky se bude něco okolo dít. Ale znám svou práci a co mám udělat. Ale je to i díky zkušenostem a čím více se do těchto věcí zamotáte, tím více to bude odvádět vaši pozornost od práce, a tou je jezdit co nejrychleji.”

„Vím, že v průběhu víkendu děláme spoustu dalších věcí, ale hlavní důvod, proč tu jsme, je abychom vůz tlačili na hranici možností a snažili se, aby byl co nejlepší. Takže se na tento víkend opravdu těším, protože budu závodit doma, ale ano, jak jste řekl, po prvních dvou závodech to nebylo skvělé. Ale myslím, že se toho neobáváme, byly to dva závody z čtyřiadvaceti a v týmu je spousta nových lidí. Takže je příliš brzy, ale určitě chci mít dobrý víkend a ano, vést si dobře.” 

Už tento víkend dostane Ricciardo příležitost zlepšit svůj momentální výsledek na domácí půdě v Austrálii. Osminásobný vítěz závodů vzpomíná, jak v něm tato událost v roli rezervního jezdce Red Bullu znovu vzbudila touhu vrátit se do formule 1 jako závodník. „Pamatuji si, jak jsem tady stál na pit wall. Byl to první závod, kterého jsem se zúčastnil, a sledoval jsem auta a určitě jsem jim i trochu záviděl, když jsem viděl, jak vyjížděli z garáže. Už jsem trochu věděl, že bych to chtěl dělat znova. Ale ano, tady jsem to cítil nejvíc. A při každém závodě, který jsem pak navštívil jsem si řekl: ano, jsem připravený.”  

Sdílejte na:
Zavřít