Ricciardo odmítá považovat Abú Zabí jako rozlučku s F1

Ricciardo odmítá považovat Abú Zabí jako rozlučku s F1

Daniel Ricciardo je pevně přesvědčen, že je daleko od toho, aby nedělní závod v Abú Zabí považoval za svůj poslední závod ve formuli 1. Příští sezónu usměvavého Australana na startovním roště neuvidíme.

Budoucnost Australana je stále nejistá poté, co souhlasil s vypovězením smlouvy s McLarenem. S týmem strávil dvě sezóny a společně získali jedno vítězství na Monze.

Po prvním tréninku na okruhu Yas Marina poradce Red Bullu, Dr Helmut Marko, řekl Sky Germany, že Ricciardo se znovu připojí k týmu jako „třetí jezdec“, ačkoli smlouva nebyla ještě podepsána.

I když Ricciarda v roce 2023 sedačka ve formuli 1 nečeká a Abú Zabí bude jeho posledním závodem ve formuli 1 na minimálně 16 měsíců, řekl: „Cítím se dobře. Psychicky to nepovažuju, že to bude můj poslední závod, ale může být. Vím, že v budoucnu není nic zaručeno.“

„Takže si to jdu užít. Nebudu příliš emotivní z myšlenky ‚Ach, je to poslední nebo ne?‘. Ale chci si to užít a brát to tak, jak to je.“

Po sobotní kvalifikaci, kde se Daniel Ricciardo umístil na 10. místě, bude do závodu startovat až z 13. místa, kvůli penalizaci tří míst, kterou získal v Brazílii za incident s Magnussenem.

„Normálně jedu lépe, když mám penalizaci. Vlastně jsem žádal o pětimístnou penalizaci, ale tři budou stačit,“ vtipkoval Ricciardo.

Sdílejte na:
Zavřít